Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azokhoz a kismamákhoz szólna...

Azokhoz a kismamákhoz szólna kérdésem, akik terhesség alatt végig szúrták magukat clexane-al! Nálatok is megemlete a májemzineket? (GOT, GPT)

Figyelt kérdés

Elég ijesztő dolgokat olvastam, és még csak 18 hetes vagyok igy eléggé megijedtem, nőgyógyász semmit nem mondott rá, haziorvos annyit, hogy ez még nem magas...

Vérnyomás rendben,vizeletben fehérje nincs!


2021. aug. 7. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szükségem vérhígítóra, de a GPT határérték feletti lett így is. Biztos vagy benne, hogy ez terhességben bajt jelent? A védőnő nekem azt mondta, hogy nem baj, nem kell foglalkozni vele. Meg az "emelkedett" az orvosok körében azt szokta jelenteni, hogy nagyon kilóg a határértékből, akár többszöröse, nem csak egy picit fölötte van (ezért mondta a háziorvosod gondolom, hogy a tied még nem számít magasnak).
2021. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem semmi.

De a májenzimet inkább a baba nyomja meg jobban. Azt sok anyukának még vérhigító nélkül is.

Az is számít mikor veszik le a vért, az egyik barátnőmet 1 hét múlva visszarendelték, mert magas volt a májenzim értéke, és akkor meg normális volt megint. Szóval nem kell parázni miatta.

2021. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem volt gondom vele.
2021. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem emelte meg.
2021. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ez olyan érték, amit mindenkinél néznek, akkor tuti nem emelte meg egyik terhességemnél sem. Mindkettőnél végig szúrtam a 9 hónapot + utána 6 hétig és csak a vasam volt mindig szar (illetve második terhességem gdm-es volt, de ez is független).
2021. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat az én értékemim:

GOT:74 REFERENCIA ÉRTÉK 42

GPT:81 REFERENCIA ÉRTÉK 47


Hát remélem nem megy feljebb :)


Köszönöm a válaszokat!

2021. aug. 7. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen figyelj oda rá,mert akár komolyabb dolgotbis jelezhet, de nem feltétlenül.Egyebként sokszor olvastam, hogy a femibion is emeli a májértékeket.Milyen terhesvitamint szedsz?
2021. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pont a femibiont,odafigyelek az ételekre, a folyadekra, nagyon remélem, hogy minden rendben lesz :)
2021. aug. 7. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!