Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kellene kihúznunk?

Meddig kellene kihúznunk?

Figyelt kérdés

Problémás az egész terhességem. Vérzések, görcsök, mehszáj nyílás, kijutott mindenből.

Ágynyugalomra nem ítéltek, csak nem emelhetek, magnéziumot 1000el kell szednem és ennyi.

Van egy 2 évesem, egész nap velem van, segítségem nincs, így amennyire tudom betartom, de 100%ra nem tudom.

A doki annyit mondott, jó lenne kibírni "egyben" addig míg koraszülöttnek számit a baba. Kerdeztem ez mennyit jelent (nem mintha tudnám szabályozni)? Annyi volt a válasz, pár hét.


Mensi szerint 32+0, méret szerint 32+5nél járunk (az első uh óta 5 nappal nagyobb, nem a 12.hét után nőtt jobban).

Szoval én úgy számolom, ez a 33.hét.

A neten azt az infót találtam, 37.héttől nem számít koraszülöttnek.

Szóval jól értelmezem, hogy 4 hetet kellene minimum addig kibírnunk?!


2021. aug. 8. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Betöltött 37 hét után már nem koraszülött.
2021. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen, de amúgy betöltött 36 héten már nincs különbség az életkilátásokat/maradandó károsodásokat tekintve ha jól emlékszem a statisztikára, szóval 3 hét lenne még nagyon-nagyon fontos. Persze a határ nem olyan éles, hétről-hétre csökken a maradandó problémák, sérülések gyakorisága. És persze az is sokat számít, hogy ha már tudják, hogy meg fog születni hamar, akkor még meddig tudják visszatartani és tüdőérlelőt adni stb.
2021. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
36. hétig, engem betegségem miatt akkor császároztak és a 36. hét már nagyon jónak számít, talán 34. hét fölött már nagyon jó esélyek vannak, amúgy változó, itt a környéken van olyan gyerek aki 26. héten született és semmi baja.
2021. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
35.hét koraszülött. 36 hét nem kora szülés
2021. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
36 ig minimum próbáld meg kihuzni. Szóval még 4 hét minimum :)
2021. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

37.héttől nem számít annak.

De ha az a lényeg: 2kg feletti súly esetén,ha nincs semmi egyéb probléma kiengednek vele a kórházból ugyan úgy mint egy átlagos babával.

Nekem 32.hétre született,és mehettünk is haza 4 nap múlva,mert megvolt 2kg és probléma mentes volt.

2021. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazábol nem is értem miért ijesztett ram az orvos.

A 17.hetig 7x volt pecsételő verzésem, azóta nem. Akkor nézte a méhszájat, 1ujjnyira volt nyitva a külső. Azóta rá sem nézett.

A görcsölés meg szo szerint az egész terhességem kíséri.


Csak most elgondolkodtam, mennyi is az annyi. Hogy ezzel a 32+0 (32+5) ez már tenylegesen a 33.hét-e, illetve a betöltött 37 hét számít, vagy a 37.

2021. aug. 8. 15:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is 34. hétre szült és makkegészségesek voltak a babák (azóta is). Ma már szerencsére sokkal kisebb a jelentősége a fejlett kórházi technológiának hála, hogy kitartson mindenképp a kismama a végéig. Hajrá, minden rendben lesz!
2021. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel bármeddig húzhatod, akár még túlhordás is lehet.

Nekem özönvíz-szerű vérzéseim voltak a 16. hétig, aztán meg kinyílt a méhszáj (2x2 cm-es tölcsérképződéssel, és 18. héten már csak 1,5 cm méhnyakam volt).

Igaz, én végig feküdtem onnantól, de a 38. hétig jutottunk, pedig ahogy betöltöttük a 24. hetet, még reggel hozták a tüdőérlelőt, mert biztosra vették a koraszülést.

Én is végig görcsöltem az egész terhességem.

2021. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Benn vagyok egy olyan babás csoportban, ahol arra a hónapra várják a babákat, mint én. Mar születtek meg bébik, mindegyik egeszseges.

Csak amin aggódom, hogy az összes gépre van még kötve. Na ezt nem szeretném.

Emellett barátnőm fia is koraszülött, 35.hétre született, pont ma 1 éves. Nekik 1 éves korig iszonyú sok vizsgálatra kellett járniuk plusszban a koraszülöttseg miatt. Emiatt is félek.

Ezt a 2 dolgot nagyon elkerülném, ha lehet.

2021. aug. 8. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!