Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt kell diétázn...

A terhesség alatt kell diétázni azoknak kismamáknak, akik 180 cm-es magasságukhoz túl súlyosak és terhesség előtt cukorbetegek, vagy a cukor szintjük magas?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha cukorbeteg, akkor egyébként is különlegesen oda kell figyeljen

rá az orvosa. Előírják az orvosok, hogy mit lehet, mit nem lehet,

hogyan étkezzen. És azt jó lesz betartani, ha nem akarja,

hogy súlyosabb komplikációi legyenek.

2021. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek a magassághoz?
2021. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a cukor miatt az annak megfelelő ètrendet kell tartani.. èn ezt nem is hívnám diétànak.
2021. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vékony ember is lehet cukorbeteg. Ha már az vagy, egyébként is diétáznod kellene, és cukorbeteg, vagy korábbi GDM-es kismamákat már akár a 16-18. hét környékén elküldik terhelésre.
2021. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A túlsúly hajlamosító tényező, nagyon nagy túlsúly esetén eleve ajánlott hamarabb végezni a cukorbetegség-szűrővizsgálatot (és ha negatív, akkor később megismételni).


Ha már a terhesség előtt gond van a vércukorral, akkor a terhesség alatt is megfelelő étrendet kell tartani. De ha valaki 180 cm magas, akkor a megfelelő diéta is ehhez kell igazodjon, a nagyobb testméretek nagyobb kalóriaigényt is jelentenek. Persze ha az illető tud róla, hogy gond van a vércukorszintjével, de még nem volt emiatt orvosnál, akkor sürgősen ajánlott elmennie, és lehetőleg még a teherbeesés előtt.


Ha valaki pedig 1-es típusú cukorbeteg, annak már előre kell terveznie, még mielőtt terhes lesz. Úgy tudom, javasolt ilyenkor plusz ellenőrzéseket beiktatni még a teherbeesés előtt. Náluk viszont nem jellemző, hogy elhízottak legyenek.

2021. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki cukorbeteg, annak már a terhesség előtt is diétáznia kellene, nem hogy terhesség alatt...
2021. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek problémája van a cukor/inzulin termeléssel annak nemhogy terhesség alatt de előtte és után is diétáznia kell,örökre különben rosszabbodik.

Nekem a cukrom jó,az inzulin nem,sokat híztam,2szer vetéltem.

2021. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!