Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet jobban elviselni...

Hogy lehet jobban elviselni ha problémás a terhességem?

Figyelt kérdés

Eddig háromszor vereztem/barnáztam, 12 hetes múltam most is barnazok. Száz évet öregedtem az elmúlt időszakban. Egyre nehezebben viselem hogy mindig van valami. El sem tudom képzelni milyen lehet a boldog terhesség.

Másfél évet vártunk rá, második inszem sikerült. Progit kapok kezdetek óta, sosem tudják honnan jön a vér 😕



2021. aug. 12. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Semmit. El kell fogadni, hogy ez van. Az élet sem nem igazságos, sem nem tökéletes. Örülj, hogy még megvan és nem vetéltél el, ennyit tudsz tenni.
2021. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon gyakori az első trimeszterben a barnázás, általában hüvelyi vérzésről van szó.

Nekem az első terhességem missed ab lett, szintén barnázással kezdődött.

A másodiknál is barnáztam kb a 14. Hétig, pedig progeszteront szedtem. Egészséges baba lett, már egy éves, de a terhességet végigrettegtem.

Most megint terhes vagyok, megint barnázok, hol jobban, hol kevésbé. Elvileg ma töltöm a 9. hetet. Próbáltam lazábban felfogni, már kevésbé aggódom, lesz-ami-lesz alapon... csúnya ezt kimondani, de úgyse tudok mit tenni. A vizsgálaton minden oké volt, 7 hetesen voltam, méretnek megfelelt, volt szívhang. Bízni kell benne, hogy minden oké lesz!

Én is vágytam egy idegességtől mentes terhességre, de úgy néz ki, nekem ilyenek jutottak. 🤷‍♀️

2021. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt tudom mondani,hogy próbáld elfogadni és nem stresszelni,mert azzal árthatsz a legtöbbet. Én a 15.hétben véreztem lepény miatt,de 8tól a 37ig hétig napi 20-40szer hánytam,hetente infuzióztak,folyton aggódtam, közben a baba ebből semmit nem érzett. Az utolsó 2 hetet élveztem de az egészet utáltam ahogy van. Sajnos te ezt fogtad ki,ne aggódj és vigyázz magatokra
2021. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neki hogy még megvan, de a problémám az hogy félek hogy valami baja lesz! Utolsók, ti végig feküdtètek? Nekem ezzel is bajom van, hogy kell e vagy nem, természetesen az ügyeleten ezt sem mondták el! Csak akkor van hányingerem, fejfajasom ha sokat fekszem. Próbálom terelni a figyelmem, és ki fogom bírni, nyilván, de lehet a végére megbolondulok...
2021. aug. 12. 16:59
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
A probléma az, hogy fejben ez még mindig csak rólad szól. De nem, ez nem rólad szól. Nem az a tét, hogy te megbolondulsz, hanem hogy egy másik ember élete megmarad-e. Ezt kéne átváltani és minden napért hálát adni. Akkor lesz rend a fejedben, amikor végre nem körülötted fog forogni minden.
2021. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerinted magamèrt aggódom ilyenkor? Minden napért sőt percert hálát adok. Én kérek elnézést, hogy mindig attól rettegek hogy valami baja lesz annak, akit már most jobban szeretek a világon mindennél. Persze hogy nem rólam szól. Pont az a baj hogy annyira tehetetlennek érzem magam, és falakba ütközök, mert olyan szar a magyar egészségügy. Magànba meg most vannak a stabil kiadva. De holnap lesz a genetikaim, remélem ott megnyugvást kapok...
2021. aug. 12. 17:07
 7/19 A kérdező kommentje:
*szabik
2021. aug. 12. 17:08
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem erre nincs semmi csodamódszer - csak ha hiszed, hogy minden okkal történik tudod elengedni, hogy te akarj olyat irányítani, amit nem tudsz.
2021. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Sok mindent nem igazán lehet csinálni, csak megpróbálni pozitívan gondolkodni, még ha néha nehéznek is tűnik. Nekem is nehezen jött össze az első gyermek, és veszélyeztetett terhes voltam. Igaz, nem véreztem, de mindig féltem, nehogy baj legyen. De annál rosszabb, minél többet gondol az ember negatív dolgokra.
2021. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt én is észrevettem hogy nagyon el tudok menni egyszer negatív, egyszer pozitív irányba. Ultrahang után mindig boldogság van. Amikor meg kezdődik a barnazas, teljes letargia , pánik...
2021. aug. 12. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!