Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 40 hétben szül a legtöbb...

A 40 hétben szül a legtöbb anyuka? A 38 az kora szülöttnek számít?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Nem, 37.-41. hétig bármikor szülhet egy nő. Ez már nem számít koraszülésnek, 37. héttől.
2021. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha nekem 40 hétre azt számolták ki hogy jövőre április 26. fogok szülni akkor lehet ez korábban is vagy ez már benne van a 38-40 ben.

Szülehetek április 11.én ? Ami azt jelentené 38 hét?

2021. aug. 13. 07:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Április 26-ot tekintik 40. Hétnek az utolsó menzesz alapján.

De hogy mikor fogsz szülni, azt senki nem tudja. Akár márciusban is beindulhat, de az is lehet, hogy májusi lesz.

2021. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj kérdező de hány hetes terhes vagy? Nekem sehogy sem jön ki ez a 40.hét április 26ra
2021. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek lányok! Külföldön élek felhívtam egy bábát ő mondta hogy 26 körül lehetek kiírva. Ma csináltam meg a tesztet, azt írta hogy 2 hetes és az első trimeszterben vagyok.


Ez lenne az első terhességem ezért vagyok ilyen tudatlan e téren ne haragudjatok

2021. aug. 13. 07:51
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
🤦🏻‍♀️🙈
2021. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

A clearblue a feltételezett fogantatástól eltelt hetet írja ki, nem a terhességi kort.

Kb 4 hetes vagy. Hivatalosan az utolsó menstruációtól számolják

2021. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

2 hetes 🤣🤣

És meg az sem biztos 100%-ra, hogy terhes (pontosabban, hogy van baba a dologban).

De már ilyeneken aggódsz...


Egyébként google a barátod, terhességi kalkulátor... ott kiadja utolsó mensi alapján a kiirt napot, és vagy 1000 oldal vany ahol hétről hétre lehet követni az eseményeket, ahol leírják, ez csak egy becslés. Ez elött, után akar hetekkel is szülhetsz.

2021. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Én nem haragszom, de ezek nem olyan dolgok, amik akkor csapják meg az embert általában, amikor teherbe esik. Jó esetben biológia órán erről tanul mindenki. Ha más nem, elolvasod az első két Google-találatot, és máris képben vagy. Vagy van kismillió kalkulátor a neten, beírod az utolsó menstruáció első napját, és kidobja a várható születési dátumot.

Valóban a 37. héttől nem számít koraszülöttnek. De szerintem normál esetben akkor sincs semmi, ha ennél is korábban jön 1-2 héttel, max tovább kell bent lennie a kórházban.

2021. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Ne bántsátok a kérdezőt, engem is meglepetésként ért, hogy amikor pozitívat teszteltem, az nem a 0. vagy 1. hét, hanem már rögtön a 4. (esetemben ráadásul 5.), az meg pláne furcsa, hogy gyakorlatilag már a fogantatáskor 2 hetes terhes voltam. Szerintem ez egyáltalán nem evidens infó, ha valaki nem foglalkozik a fogantatás részleteivel, épp csak annyira merül bele, h érdemes félidő/ovuláció körül gyakrabban szeretkezni.
2021. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!