Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülési szabadságra megyek...

Ha szülési szabadságra megyek a kiírt időpont előtt 28 nappal, mikor kapok először tgyást? Már számfejtik a következő fizetés helyett? A 28 nap munkanap vagy naptári nap?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugy gondolom hogy az ilyen kérdésre a védőnő, és a körzeti is tud válaszolni! Múlkor is kint volt egy ilyen kérdés és ahogy láttam senki nem válaszolt rá...! Ezért gondolom kérdezd meg a védőnőt!


Minden jót neked, könnyű szülést!:)

2010. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AZ, hogy mikor kapsz először tgyást, az attól függ, hogy mikor igényled. Mivel a szülés várható időpontját már az első orvosi vizsgálaton megmondják, így a tgyás igénylést beadhatod akár 3 hónappal szülés előtt is, hiszen pontosan meg kell rajta jelölni, hogy mikortól igényled.

Így akár már azonnal is kaphatod, ahogy jogosulttá válsz. Függ attól is, hogy kifizetőhely-e a munkahelyed. Ha igen, akkor ugyanabban az időpontban fogják utalni, mint a fizetést. Ha oep utal, akkor általában 5-e körül jön a pénz.

Ezekre sajnos nem biztos, hogy tud válaszolni a védőnő, vagy a doki, hiszen egyiknek sem feladata, hogy ezeket tudja.

A 28 nap naptári napot jelöl.

2010. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jól tájékozottak a védőnők, innen gondoltam hogy máshol is...:S


Bocsi ha nem igy van! Első voltam, Minden jót mindenkinek:)

2010. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem:) Az én védőnőm még azt sem tudta, hogy nálunk ingyenes a kombinált teszt:S És közölte velem, hogy ha gyesen maradok, akkor a gyes alapján fogják számolni a következő gyedet. Ezért írtam, hogy nem biztos,, hogy tudja:)) Neked szerencséd van a tiéddel:)
2010. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!