Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhesen a macskából...

11 hetes terhesen a macskából származó bolhacsípéstöl lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Anyám teljesen leszarja az egészet. Konkrétan 34 bolhacsipést számoltam magamon,iszonyatosan viszketnek,és tegnap töltöttem a 11 hetet. Lehet baja a babának? Kell szűrővizsgálat? Rettegek,hogy valami fertőzést elkap,vagy ne adj isten súlyos fogyatékossága legyen emiatt. Anyámat egyáltalán nem érdekli. Szörnyen dühös vagyok.

#betegség #terhesség #Bolhacsipés
2021. aug. 23. 09:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bejárnak a házba,de ki vannak "zavarva",mikor itthon vagyunk.
2021. aug. 23. 09:02
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy bajotok lesz, de ezt orvossal kell megbeszélni.


Miért nem viszed a macskákat állatorvoshoz? Ebből ki kell kezelni őket, hisz ő is szenvednek! Ráadásul csak toljátok magatok előtt a problémát, gondolom majd a babával is fogsz oda menni.

2021. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
350 kmre lakunl,8 cicát nem birok sajnos orvoshoz vinni. Hiaba kértem erre anyámékat le vagyok szarva. És most nagyon ideges vagyok,hogy baj lesz ebből.
2021. aug. 23. 09:17
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ok, hogy anyadat nem erdekli, de ha vele laksz, akkor nyugodtan te is megkezdheted a kezelest a macskakon es a hazon. Hazat is be kell fujni, ki kell takaritani, pl neostomosannal. Macskakat furdetni, majd spot-on menjen rajuk is.

Egyebkent nem hiszem, hogy bajod lesz, viszont ha fereghajtas sincs meg, akkor azt viszont elkaphatjatok, tessek erre is figyelni.

Kijaros macskaknak kotelezo az eloskodok elleni vedelem, figyeljetek mar jobban konyorgom!

2021. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

A bolhás macska általában férges is. Nem kötelező érvénnyel, de jó esélye van rá. Ezt át tudja adni az embernek is, úgyhogy ha anyád le is sz.rja őket, én vennék rájuk pár spot ont, magad miatt is. Kijárós, elhanyagolt macska ráadásul nagyobb eséllyel fertőz meg toxoplazmával, ami szintén elég veszélyes lehet.


Ha másképp nem megy, zárjátok ki őket teljesen a lakásból, amíg terhes vagy.

2021. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, 4-es vagyok, most olvastam, hogy nem laksz veluk. Hat ebben az esetben en addig biztosan nem mennek at, amig ez a problema nincs megoldva, de o se johet at, kulonben nalam is megjelennek a bolhak.
2021. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha együtt laktok, akkor intézkedj, ha nem, akkor meg ne menj át addig, amíg a gazdájuk nem intézkedett. Csípéstől nem hiszem, hogy bajod lenne, de ha aggódsz, kérdezd meg a nőgyógyászod, akár telefonon.
2021. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem. A bolháktól nem kapsz semmit. Elméleti lehetősége van a pestisnek vagy tífusznak, de láthatod, hogy a hazai többmillió bolhás állat gazdái közt nem igazán pusztítanak ezek a betegségek.


A toxoplazmózis, amitől a macskás és macskafóbiás kismamák rettegnek, a macska ürülékével való érintkezéssel fertőz, de amiatt sem kell halálra parázni magad.

Egyrészt simán fertőződhet vele olyan is, aki sosem nyúlt macskához, de a kertjében kaparászik az ágyásban, amibe az ötödik szomszéd arra járó macskája beleszart. Tehát attól, hogy konkrétan a háztartásban van macska, nem vagy sokkal nagyobb veszélyben.

Másrészt a macska életében csak egyszer, kb 2 hétig üríti a kórokozót, az ember pedig szintén csak egyszer fertőződhet meg vele, és aki sok időt töltött "kijárós" macskák között, az jó eséllyel már túl van rajta. Tehát az esély, hogy pont terhesen kapj toxoplazmózist a pont frissen fertőzött macskádtól, egészen apró.


Van róla remek videó:

[link]


A megelőzésre a józan ész keretei közt elég annyi, hogy várandósan nem te takarítod a macskaalmot, és igyekszel mindig kezet mosni mielőtt a szádhoz nyúlsz - különösen macskázás vagy a fent említett kertészkedés vagy gyerekkel homokozás után.


Hogy biztosra menj és megnyugodj, van vérvizsgálat a fertőzöttség és az átesettség megállapítására, azt hiszem pont a 12. hét körül szokták egyébként is felajánlani, de a védőnőd és/vagy az orvosod pontosabban tudnak tájékoztatni, hogyan juthatsz hozzá.


A bolhák ellen pedig (ha anyád nem hajlandó) vegyél nyakörvet vagy cseppet a macskáknak, és mivel már akkora a fertőzöttség, hogy a lakás is tele van bolhákkal, nem ártana ott is szétpermetezni valamit (ne szívd be).


Remélem csak látogatóba mentél, mert ha anyádnál laksz, és vannak ott macskák, te meg így tojsz tőlük, akkor nem jó ötlet oda szülni.

2021. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, értem, hogy nem érzed sajátodnak a feladatot, de akkor kérdem, hogy szerinted mi a megoldás?
2021. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmi bajotok nem lesz tőle, de én biztos nem mennék oda többet. Milyen állapotok uarlkodhatnak ott, ahol 34 bolhacsipest szenvedsz a lakásban? Ott akármi mást is elkaphatsz. Majd a babát is oda akarod vinni agyon csipetni a bolhákkal? Ha a mama nem látja a unokát ,akkor érdekelni fogja. Arra vigyázz ha anyukád hozzád megy, nehogy átvigye hozzátok is őket.
2021. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!