Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg elhatározás kérdése,...

Tényleg elhatározás kérdése, hogy van-e hányingered és szédelegsz-e?

Figyelt kérdés

Az anyám szerint, nem kell nyavalyogni és hisztizni( =elmondani, hogy hogy érzem magam), hanem össze kell szorítani a fogam és úgy csinálni, mintha semmi bajom nem lenne.

Közben folyamatosan hányhatnékom van, szédelgek, fázom vagy lever a víz, ha a konyha közelébe jövök, a szagoktól ökelendezem. Iszonyat fáradt is vagyok,alig álok a lábamon, de nem tudok aludni.

Tényleg gyenge vagyok,aki még egy terhességet sem tud normálisan viselni? Tényleg, ha úgy csinálok erőnek erejével, mintha nem lenne hányinegrem,akkor elmúlik, nem fognak zavarni a szagok és nem lesz hányimgerem folyamatosan?


2010. aug. 30. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ó, persze, elhatározás kérdése:DDD Én is elhatároztam, hogy mostantól nem érzem magam rosszul, nincs hányás, mégis sprinteltem naponta 5 alkalommal. Úgyhogy én is gyenge meg penye vagyok, kiérdemlem én is az anyukád lenézését, mert SOHA azelőtt ennyire ramatyul nem éreztem magam! Ha beteg voltam, tudtam elmúlik, de a terhességi rosszullét nem akart elmúlni, félidőig kísért!

Jó is lenne, ha így működne. Pedig én marhára hiszek a pozitív gondolatok erejében, de a hormonokon nem volt hatásuk:(

Szóval ne foglalkozz anyukáddal, legközelebb, ha ilyet mondd, akkor közöld, hogy ha zavarja, hogy nyavalyogsz, csak szóljon, többet nem mondasz akkor neki semmit, bocs, hogy azt hitted, anyukádnak szabadon nyavalyoghatsz, mert ő megvigasztal. Sajnálod, hogy tévedtél.

És kitartás, egyszer el fog múlni (nekem is elmúlt, pedig már a végén nem hittem benne:D)

2010. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy gyenge. A terhességre minden szervezet másként reagál. Talán anyukádnak kutya baja nem volt, te meg érzékenyebb vagy. És ha nem mondod, akkor is hányingered lesz az tuti. De ezek után neki ne mondd! Ha teheted, pihenj sokat, az elején természetes, hogy aluszékonyabb vagy.

Az viszont segíthet, ha valamivel le tudod kötni magadat, elfoglalod magad valamivel és nem mindig a hányingeren jár az eszed. Ettől még megmarad, de talán könnyebben elviseled. (Pl. én a 2. terhességet jobban viseltem,mert nem értem rá annyira odafigyelni minden bajomra. Pedig hánytam minden nap a 15. hétig.)

2010. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amiket nem lehet egyszerű akaraterővel leküzdeni. A hányinger és fájdalom mind enyhíthető, ha keményen ellentmond magának az ember, de elmúlasztani képtelenség, mert nem pszichés eredetű. Nem vagy gyenge! Azonban anyukádnak is igazat adok egy bizonyos pontig, mert ha csak azt mondogatod magadnak, hogy rosszul vagyok, fáradt vagyok, készen vagyok, akkor még jobban nyomasztani fog! Optimistán állj a dolgokhoz, mondogasd azt, hogy nem is olyan rossz, javulok már, jobban leszek nemsokára, és a hangulatodon talán javít valamit!
2010. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

èn elhatárzotam, hogy én leszek az akinek semmi baja nincs terhesség alatt.


Az elsö trimeszterben moccani sem tudtam, rosszullétek, álmosság, alig bírtam valamit enni. Aztán a másodikban folyamatos alahsi görcsök. most a 3-ikban már normálisabb. de most meg alapból nehéz.


anyádnak ne említsd hogy bajod van, vannak ilyen emerek akik vagy mert ök nem mertek panaszkodni vagy mert nem volt bajuk, más megszolnak.


a terhességet mindeki másképp éli át.

2010. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En is megkaptam annak idejen anyukamtol, bar azert nem ilyen durva formaban. Szerintem ok mar nem emlekszenek, hogy milyen terhesnek lenni, foleg az elejen.

Varandos vagy. Egy csomo valtozason megy at a tested, lelked, normalis, ha szarul vagy. A rosszullet nem elhatarozas kerdese, bar azert en eszrevettem magamon, hogy ha megdicsertem magam, hogy Jeeee! Nincs hanyingerem! Akkor tuti, hogy 10 percen belul volt. Ez inkabb pszichikai. De olyan nem volt, hogy na jo! Akkor nem erzem magam szarul, nem hanyok, es nem szedelgek, es maris jobban lettem. Szoval anyukadbol hianyzik az empatia jelenleg.

2010. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem elhatározás kérdése. régebben azt hitték, hogy a hányinger pszichés eredetű, de később rájöttek, hogy nem így van. a hcg hormon váltja ki, de nyugodj meg, ennek a szintje a 8. héten tetőzik, majd szép lassan elkezd csökkenni, ha szerencsés vagy, a 12. hét betöltésekor már jól leszel.
2010. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem elhatározás kérdése. Nekem semmi bajom sem volt, aztán a 28. héttől folyamatosan hányingerem lett. Ez van, nem tudunk mit tenni. A nyavalygásról meg...természetes, hogy néha kifakad az ember, rohadt érzés, amikor marja az ember nyelőcsövét a gyomorsav és nem mer mozdulni, nehogy hánynia kelljen. Tarts ki, egyszer jobb lesz, csak tényleg az a nehéz, hogy nem tudod, hogy mikor múlnak el a rosszullétek.
2010. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:) Ó, persze,hogy elhatározás kérdése! Én mindkét fiammal elhatároztam, hogy szuperul viselem a dolgokat, az elsővel be is jött, a másodikkal fáradt voltam, émelyegtem, később jött a derék és hátfájás, pedig annyira elhatároztam!!!

Szóval ez hülyeség! Sajnos az elején ez ellen nem sokat tudsz tenni, de amint közeledik a 12. hét lassan elmúlik a fáradtság is és az émelygés is (szerencsés esetben). Szerintem nem kell összeszorítani a fogadat, mint egy mártír, inkább pihenj, egyél mandulát, vagy háztartási kekszet, ha émelyegsz (sokat segít). Aztán a második trimeszterben tele leszel energiával, a harmadikban meg (esetleg) jön az újabb fáradtság, kényelmetlenség, hátfájás, stb. De akkor is jogod van egy kicsit szenvedni, mert egy terhesség bár nagyon szép állapot, de nem mindig könnyű!

2010. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésedre válaszolva: nem igaz, és még a 12. hét után is sokszor van, bár az evés néha segít.
2010. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

El ne hidd! Én is ugyanilyen tünetekkel vagyok már a 4. hét óta és a dokim szerint ne is számítsak rá,hogy 16. hét előtt elmúlik mindez. Hatalmas változásokon mész át, néha szinte felfoghatatlan mekkora dolog ez és az ember mennyi minden miatt kezd el aggódni. Ne pazarold az energiád, hogy küzdj ezek ellen, inkább talán próbálj meg rájönni, hogy teheted a napod jobbá. Nekem a citromos víz sokat segít, párom mindig csinál. terhes vagy, ez nem olyan mikor régen az évnyitón ájulás közeli állapotban is vigyázban kellett állnod. Ami még nekem segített az a nagyon sós étel, vmi ropogtatnivaló mindig legyen nálad. Kitartás

10+3 hetes km

2010. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!