Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben mi számít...

Első trimeszterben mi számít “erős” alhasi gorcsnek? Amikor kiegyenesedni sem tudok vagy ha szimplán kellemetlen? Vetélés esetén milyen alhasi görcs a jellemző?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem igy a 7. Het utan is vannak enyhe mensi gorcseim, nem veszes inkabb kellemetlennek mondanam. Akkor kicsit megsimogatom a pocakom es enyhul. Szurkal is neha de állítólag normális, mert no a meh, nyulnak az izmok...
2021. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is inkább erre gondolok de ma valahogy kicsit erősebb és persze első terhesseges kismamahoz híven total beparaztam 🙈😂
2021. aug. 25. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok sajnos😅 Most tartok 5+5-nél és annyira félek amikor elkezdek kicsit görcsölgetni vagy épp beszúr😅
2021. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Nekem is elso baba es engem is beparaztat, mert a gorcsok mensire emlekeztetnek de hala istennek nincs gond, se pecseteles se semmi

2021. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menstruációs fájdalomhoz hasonló görcsök teljesen normálisak az egész terhesség alatt is akár. Ha annyira görcsöl az ember, hogy nem tud kiegyenesedni, akkor azzal már érdemes orvoshoz menni. Én vetéltem 11 hetesen, és az pl semmilyen görccsel nem járt, csak iszonyat mennyiségű vérrel. Szóval görcs esetén nem szabad egyből rosszra gondolni. Most a 39. hétben vagyok, az első trimeszterben végig fájt a hasam menstruációs görcs szerűen. Szedjétek a magnéziumot, és ha görcsöltök, akkor pihenjetek le, ha tudtok. Ennél többet nem tudtok tenni. Látjátok, ha minden oké a picivel, görcsök mellett is megmarad, ha pedig gond van, akkor görcsök nélkül is el tud menni. Jó egészséget nektek!
2021. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 terhességem volt.

Az elsőnél nagyon enyhe mensi görcsök voltak kb a 12.hétig

A másodiknál totál semmi, 9.heten elvetéltem

Most a 3.nál nem 1x volt, hogy felállni nem tudtam, annyira begörcsöltem. 35.héten járok, minden rendben


Szóval görcsökre ilyent nem kell alapozni szerintem :)

2021. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már vetélésem, szóval leírom neked hogy mi számít vetélésnek. Mensis görcsökkel kezdődött a napom, volt hozzá enyhe vérzés is, majd egyre erősödött a görcs, és estére már konkrét fájásaim voltak, feküdtem, összehúztam magam, szorítottam a párom kezét, se fekve, se ülve, se sehogyse volt jó, a wc-re jártam percenként mert azt éreztem wc-zni kell, szóval konkrét vajúdási folyamaton mentem keresztül, amikor bementünk a kórházba már 1 ujjnyira nyitva voltam. Szerintem félreérthetetlenül felismerhető az a fájdalom, egy erősebb mensis görcsnél is sokkal durvább a vetélés.
2021. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. 🤗

Nekem sajnos eddig egy beteg babám volt ahol a genetikai vizsgálaton derült csak ki. Az kicsit tönkretette az idegrendszerem ezért is parazok minden egyes kis apró dologra. Mostmár csak két hét és meglesz a prena teszt utánna remelem befejezem a felesleges parazast! 😂

2021. aug. 25. 11:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pedig 6+4 napos terhes vagyok, szintén mindenen parázok, alábbhagyott a cicifájásom 1 napja, és teljesen kétségbe vagyok esve az előzmények miatt, hogy már egyszer átéltem.

(7-es válaszoló)

2021. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9es. Nekem is vannak napok mikor az erzekenyebb a cici van mikor kevesbe, szerintem erre se lehet alapozni, nyugalom 🤗
2021. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!