Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyű székrekedés és sok...

Szörnyű székrekedés és sok puki? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok és nagyon szorulok. Most is 5 napja nem volt semmi, de már érzem, hogy "tele vagyok". Nem merek nagyon erőlködni. Ezelőtt is 4 napig semmi sem volt, bevettem egy hashajtót, de nem akarok rászokni, meg eléggé megcsikarta a hasamat.

Most ettem szilvalekvárt, rá tejet, de még semmi.

Illetve sokat pukizok. Aza székrekedéstől van? Ez társaságban kellemetlen:s


2021. aug. 26. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok megzavarhatják az anyagcserét, emésztést, ez terhességkor normális. Egyél rendesen, változatosan, sok sok rostot, zöldséget, gyümölcsöt, könnyen emészthető ételeket és sok vizet igyál.
2021. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbálom követni, de nem mindig hat.

Most kéne valami megoldás, mert fájogat a pocim. A doki leszidott a hashajtó miatt, azt mondta, hogy ne szedjem többet.

2021. aug. 26. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát valóban nem kéne, leszedi a bélbolyhokat és tönkreteszi a bélflórádat.
2021. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hashajtot nem szabad bevenni,csak szolok.Nekem a glicerines kúp vált be!
2021. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Glicerines kúpot használtam,próbáld ki. Nekem baromi székrekedésem volt,akármit csináltam,decez segített. Szerencsére szülés után megoldódott.
2021. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha benyomsz egy nagyobb mennyiségű magnéziumot az majd segít. Nekem 3x2 szemet kellett szednem. Még 2 szem vastabletta sem okozott szorulást...
2021. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én reggelente iszom egy tejeskávét, az mindig segít. Nem próbáltad?
2021. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A tejeskávét még nem, köszönöm.

Szedek magéziumot. Azt nem merem túltolni. Egyszer (terhességem előtt), megittam több magnéziumos pezsitablettát és nagyon megcsikart. Mondta a doki, hogy jobb ha nem okozok magamnak görcsöket.

2021. aug. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!