Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vastablettát kell szednem, de...

Vastablettát kell szednem, de iszonyatos székrekedésem van tőle. Mit csináljak? Szedjek mellé valami enyhe hashajtót?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem is felírta az orvos, de én ki se váltottam a receptet, mert amúgy is székrekedéses voltam - helyette egyél magas vastartalmú ételeket, ugyanolyan szuper, sőt, csak figyelj, hogy C vitaminnal együtt fogyaszd, különben nem hasznosul

- belsőségek, máj, vörös húsok, hüvelyesek, mák, dió, spenót, sóska, brokkoli, cékla, pisztácia, csipkebogyó stb

2011. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy kérjél másik fajta vas tablettát.
2011. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is székrekedéses voltam, aztán kaptam másfajta vasat, azóta nincs probélma. Ja, Neo-ferro-folgamma.
2011. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Forever Kids (ebben sok a vas is), forever pommesteen power (szintén, de nem fogja megfogni a hasadat), de ha még mindig gondod van a székrekedéssel - ez terhesen amúgy sem ritka - akkor forever bits n' peaches.
2011. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyonn megfogta a székletemet. Amit javasolni tudok, nekem bevállt: A Lidl-ben lehet kapni, teljes kiörlésű és többmagvas kenyér, Jó Pékség gyártja. Én csak ezt eszek mindenhez és nagyon hatásos, fellazítja a székletet. Pár nap után helyre is hozott. Így szedhetem a vasat is. Ha alacsony a hgn szinted és felírták, akkor mindenképp szedd, mert csupán az étellel nem tudod helyreállítani, védőnő mondta.
2011. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ismeros. nekem humetert ajanlottak, amit sehol sem talalok, es feroglobin szirupot, allitolag nagyon jo

mivel en nem szeretem a szirupokat, most valami amwayes cseresznyes vasas ragotablettat probalok ki, ez is jonak tunik :)


a szekrekedesre egyebkent megoldas,hogy cukor helyett xillitet hasznalsz, ha picit tobbet rakok a teamba, akkor higabb szekletet csinal. mivel tudom, hogy vizhajto/hashajto cuccok terhesen nem ajanlottak, rakerdeztem a nodokimnal, mondta, hogy o is ismeri a xillitet, hasznaljam batran erre :)

szoval en igy szoktam :D

2011. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Nutrilite rágható vastablettáját, garantáltan nem okoz székrekedést és még finom málna ízű is.
2011. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket
2011. nov. 27. 12:05
 9/12 anonim ***** válasza:
én a napi kefirt rendszeresítettem be. kristálygombából csinálom magamnak minden nap, olyan mint a kaukázusi kefir, nekem nagyon bevált, de sima kefir is jó. ezen kívül egyél sok rostosat, tk kenyeret, korpát(ezt tejbegríz szerűen szoktam megfőzni).
2011. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, de en nem szedtem tovabb.

Valojaban szuksegem sem volt ra, egyaltalan nem volt rossz a verkepem, elso terhesseg alatt nem is kellett szedni vasat, csak elmondtak, hogy mit egyek, aminek magas a vastartalma. Igazuk volt, mert siman be tudtam iktatni ezeket a dolgokat az etrendembe, szekrekedesem sem volt es a verkepem is tokeletes volt.

Masodik terhessegnel egy masik orvos meg automatikusan felirta azelott, hogy egyaltalan megnezte volna a vervetel eredmenyet...

Par napig szedtem, de szekrekedesem lett, hiaba probaltam lazitani, nem segitett semmi. Mivel en aranyeres vagyok, igy ezt nem vallaltam be. Elhagytam a vasat, ismet kezdtem vasban gazdag eteleket fogyasztani es igy jo lett minden.

2011. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!