Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet szülni termeszetes úton...

Tanácstalan_lány kérdése:

Lehet szülni termeszetes úton úgy,hogy a.baba nyakán van a köldökzsinór? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
33. Hetes vagyok, nagy az esélye a koraszülésnek. Az orvos.vizsgalat során mintegy mellékesen említette,hogy a baba nyakán van lazán a köldökzsinór. A baba jól mozog, NST rendben volt, a baba jól érzi magát. Hétfőn kell visszamenjunk. (Más okok miatt.)

#köldökzsinór #Termeszetesszules
2021. aug. 26. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb baba nyakán zsínórral születik. Én is így születtem.

Első lányomat viszont visszarántotta, elakadt, így császár lett.

2021. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne lehetne? Minden harmadik gyerek zsinórral a nyakán születik...
2021. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Lányom is így született, bár neki UH-n nem látszodott (vagy csak nem mondta a doki). Mikor kibújt, akkor mondták, a szülésznő elszólásából ítélve aznap sok ilyen volt. Természetes úton született, teljesen egészségesen.
2021. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató hallani,hogy így is lehet. Nekem is masodik baba. :)
2021. aug. 26. 19:28
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A fiamnak 2x volt a nyakára tekeredve, ezt is csak a zárójelentésből tudtam meg. 92-ben születtt, akkor még nem csináltak annyi UH-t, mint manapság. Köszöni, jól van. Jövőre nősül.
2021. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ezen ne stresszelj. Annyi minden keresztbe tehet a természetes szülésnek a nyakra tekeredett köldökzsinór a legkevesebb.


Nálunk sürgősségi császár lett, és a nyakára volt tekeredve 2-szer a gyereknek, de nem ez lett a császár oka.

2021. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem farfekvéses volt a lányom és háromszorosan volt rátekeredve a nyakára a köldökzsinór és rendben volt minden.
2021. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémnek is a nyaka köré tekeredett,neki nem sokon múlt,hogy oxigénhiányos legyen.

Átküldték császárra és 20 perc alatt kint is volt.


Ez szerintem baba és helyzet függő is,ha nem olyan szoros akár le is tudja kapálózni magáról,vagy épp semmit nem fog zavarni szülés alatt.

2021. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak 3x volt a nyakán. Leesett a szívhangja, kék volt, mire sürgősségi császárral kivették. Elszorította a nyaki eret.

Ha simán születik, lehet, hogy meg is fullad.



Amúgy attól függ, hogy születhet-e simán, hogy milyen hosszú a köldökzsinór, nem rántja-e vissza a babát.

2021. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
sima hüvelyi uton szülhetsz
2021. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!