Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a köldökzsin...

Mi a véleményetek a köldökzsinórvér levételéről? Van értelme? Van tapasztalatotok? Mi a menete? Hol tudom megrendelni? Mennyibe kerül? Kinek kell jeleznem (pl. szülészorvos)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon erősen gondolkoztunk rajta. Sok cég foglalkozik őssejt levétellel (Krio, Cord Blood Center, Human Cell) érdemes rákeresni, megnézegetni a honlapjukat. Maga a levétel kb. 150 ezer, utána az éves tárolási díj 15-20 ezer Ft. Ezek a leg-leg alapcsomagok árai kb. Szoktak mindenféle kedvezményeket is hirdetni folyamatosan. Bármelyik céget választod, mindegyik el fogja mondani, hogy náluk mi a protokoll a megrendelésre, fizetésre, vérlevétel mentére, erre úgysincs egységes gyakorlat.


Javaslom megnézésre a Dr. Kriván Gergellyel készült Záróra riportot, nálunk végül az volt a mérleg nyelve.

2015. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Levetettük. Úgy gondoltuk, hogy ha esetleg szükség lenne rá és megoldana bármit is, akkor jó ha van. Egészségpénztári megtakarításaink fedezték. Krio Intézet tárolja mindkét gyerekét. Több cég van, aki ilyet vállal, előttem leírták. Olvasd el őket, aztán amelyik a szimpatikusabb, szerződj velük. Krionál 2 éve online el lehetett mindent rendezni, postán küldték a csomagot, amit a kórházba kellett vinni. Árak is nagyon különböznek. Ha van fogadott orvosod jelezheted neki már korában is, de ha mész szülni a nagy táskáról már látni fogják. De érdemes rákérdezni a szülészorvosnál.
2015. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2015. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én amennyire tudtam és ameddig megértettem, körbejártam magyar és külföldi szakirodalom alapján a témát. Akkor lettem ideges, amikor már 140ezer ft kedvezménnyel és 5 év ingyenes tárolással hívtak fel, mert minig halogattam a megkötését. Az orvosomat is kérdeztem, ő magán (és nem orvosi) véleményt mondott, ha ingyenes lenne, kössünk szerződést, ezek után és a tőlem telhető legalaposabb utánajárás alapján nem kértük. Nem szeretnék érvelni a döntésünkkel kapcsolatban, mindenki döntse el magának de ne az intézetek prospektusa alapján.
2015. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
erősen gondolkodtunk rajta, de végül nem vetettük le. Megkérdeztem az orvosomat, elmondta róla a magánvéleményét, hogy mennyire "nem jól" működik ez az egész és beszélgettünk mit is takar valójában.
2015. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó üzlet az egész, semmi több... Nagyon kevés dologra lehetne a valóságban használni, aminek komoly orvosi okai vannak. Azt sem vizsgálta senki, hogy a fagyasztás után x évvel azok a sejtek milyen állapotban vannak. Sok vita, tanulmány van erről a neten is. OLyan orvossal beszélj, aki nem érdekelt ebben az üzletben és ért is hozzá.
2015. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az elsonel nem vetettuk le. Most a masodiknal gondolkodunk. Nagyon sok kerdes van bennunk ezzel kapcsolatban...
2015. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi levetettük, mert úgy voltunk vele, hogy ha nem is most, de mi van, ha pl.3-5-10 év múlva olyan átütő eredményt érnek el vele, mármint a kutatásokkal?


Plusz ne kelljen soha, de ha meg kéne, és fel lehetne használni, akkor inkább legyen, mint ne.


Cord az egy olyan cég, akik felhasználás esetén adnak pénzt arra, hogy egy külföldi klinikára kiutazzanak a gyerekkel a szülők is, 2 százezer eurót, a többi cégnél ilyen nincs, mi azért velük kötöttük.


[link]


Orvosnak, szülésznőnek mondtuk, ők vették le.

2015. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem 2 százezer, hanem x százezer, elírtam. :)
2015. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Érdeklődtem orvosoknál és nem egyértelmű a hozzáállásuk, szerintük még eléggé korlátozott a felhasználhatósága a köldökzsinórvérnek, ill. a jogi szabályozás is elég kusza, de azt mondták, hogy ha megtehetjük, akkor ártani biztosan nem árt...
2015. jan. 27. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!