Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós kismamikhoz Egysze...

Várandós kismamikhoz Egyszerűen döntésképtelen vagyok a COVID oltassal kapcsolatban. Tapasztalatokat esetleg magyar nyelvű blogokat/leirasokat/ajanlasokat/ellenajanlasokat tudtok írni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly év végén voltam covidos, magas láz, iszonyú fejfájás és erős köhögés egy hétig. Áprilisban néztek antitestet, 400 fölött volt az eredmény. Május végén kaptam az első oltást 24, július elején a másodikat 29 hetesen. Semmi mellékhatás nem jelentkezett, sem láz, sem végtag fájdalom.

Most vagyok 38 hetes, koraszülés sem lett belőle, a méhlepény és a magzatvíz is tökéletes, a kislányunk várhatóan 3.5-4 kiló körüli súllyal fog születni, szóval még a fejlődésben sem állt meg.


Neked kell eldönteni, más nem fogja helyetted. Nehéz okosnak lenni, hallgass a szívedre 😊

2021. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem kockáztatnám meg, hogy terhesen ne legyek beoltva…
2021. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pont nem blogokon,facebookon es tarsain kellene errol "olvasgatnod". Rengetegen allitanak valotlant, es rengeteg szaktudas nelkuli ember biztos abban,hogy pl az oltas miatt vetelt el. Egyebkent hacsak nem volt magas laza,nincs semmi bizonyitek arra,hogy az oltas vetelest okozhat. Pont azert nem ajanljak elso trimeszterben,mert akkor tenyleg nem jo a laz,es a laz egy teljesen normalis oltasi reakcio is egyben. Egyebkent meg minden 4.terhesség vetelessel vegzdoik,igen,virutol/oltastol fuggetlenul IS. Inkabb orvosokat/gyogyszereszeket,mas hozzaerto szemelyt kerdezz,ha boztosra akarsz menni,bar koztuk is akad egy-egy esz nelkuli (lasd:Godeny). En csak azt tudom,hogy az en ismeroseim,rokonaim mit tapasztaltak,es elarulom,semmi rosszat. Terhes kismama ugyan nincs koztuk,en is szules utan 3 honappal kaptam meg,de mar tobben teherbe estek minden gond nelkul oltas utan,es semmi baj a babaval. Amerikaban,illetve tobb orszagban is mar rengeteg oltas utan megfogant baba szuletett meg,es tovabbra sincs bizonyitek/osszefugges semmilyen negativ dologra terhesseg/teherbeeses es az oltas kozt. Ellenben mar halt meg legalabb 2 terhes kismama covidban magyarorszagon (valszeg tobben is,csak nem tartom szamon). Volt talan fel eve korul riport az egyedul maradt apukakkal. En ugy gondolom,ha valoban lenne bizonyitek az oltas "halalos,titkolt" mellekhatasaira,azt nem lehetne ennyire titokban tartani. Ez az en velemenyem.
2021. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nehéz döntés... Én sokáig nem mertem beadatni, az utolsó trimeszterben döntöttem úgy, hogy mégis. Most fogom kapni a másodikat 37 hetesen.

Engem az győzött meg, hogy a baba is védett lesz valamennyire a vírus ellen, nemsokára megszületik és olyan kis védtelen lesz, nagyon félek hogy elkapja a kórházban. Így már nem aggódom.

Egyébként 5 milliárd ember már be lett oltva, köztük rengeteg kismama, és néhány idióta facebookos fröcsögésen kívül nem hallani komoly problémákról (volt aki azzal érvelt hogy 20 (!) hónapos terhesen elvetélt.... 😂😂

2021. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Teskánd, Zalaszentgyörgy, Zalalövő. Három napon közeli település, három halott kismama ismerős. Volt, aki magzattal együtt...

Van lehetőség védekezni, tedd meg.

2021. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező hajrá te eltudod dönteni hogy beoltod magad vagy sem.erőltetni oltást senkire nem szabad.ha beoltatod magad akkro szülés után.
2021. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Én beoltattam magam. 37 hetes vagyok és nyugodt a terhességem. A baba megfelelően fejlődik. Engem az győzött meg, hogy környezetemben volt kismama aki a végén kapta el és ugyan túlélték de pokoli hetek voltak. Plusz már kijött egy amerikai tanulmány 30ezer terhes nőn végeztek kutatást. Semmivel sem volt nagyobb a koraszülés vagy bármilyen komplikáció az oltottaknál, mint a nem oltottaknál. Szerintem kockázatosabb a covid mint az oltás. De ezt neked kell eldönteni, megértem, hogy félsz.
2021. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj orvossal és ne blogokról informálódj! Az elsőt 36 hetesen kaptam meg a másodikat szülés után 3 nappal még a kórházban. Majd 4 kilóval született, 39+4-re a kisfiam, egészséges mint a makk és nekem se semmi bajom. Nekem anno azt javasolta a doki, hogy várjuk meg az utolsó trimesztert, de nálam ettől függetlenül magas volt a kora szülés kockázata, mégse történt semmi. Nőgyógyásszal, háziorvossal, védőnővel beszélj, hogy mikor ajánlják és azután mérlegelj!
2021. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Én szimplán a megérzéseimre hallgattam. Bárkivel beszéltem( orvos, védőnő, gyógyszerész..), mindenki mást mondott.

Tavaly év végén voltam covidos, most vagyok 38 hetes kismama. Nem adattam be az oltást a terhességem alatt, engem nem győztek meg hétről-hétre mást mondó tanulmányok, valamint a tesztelési idő rövidsége sem. Valamint benne volt, hogy veszélyeztetett terhesként amúgy is ritkán fogok itthonról eljárni. Ha megyek valahova, mai napig maszkban járok, fertőtlenítés, vigyázok.

De szülés után valószínű be fogom adatni én is.


A lényeg, hogy csak magadra hallgass, a felelősség a Tiéd/tiétek bárhogy döntesz.

2021. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
9-es. Melyik tanulmányok mondanak ellent egymásnak? Mert amit igazi orvosok es tudósok végeztek az elég egybehangzó. Jó lenne nem belekeverni a facebookon terjedő “tanulmányokat”. Minden más tekintetben tiszteletben tartom a döntésed és nem abba szólok bele, hogy beoltatod magad vagy sem.
2021. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!