Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergia gyógyszer terhesen,...

Allergia gyógyszer terhesen, ha a tünet őrült viszketés?

Figyelt kérdés

Cetirizint szedek. Egyelőre még csak tervezzük a babát, de az orvosom nem ajánlja. Nem tud helyette mást. Cetirizin nélkül véresre vakarom magam. Porallergiám van, rohamokban jön rám, egy egy roham akár egy óráig is eltart, és szinte lenyúzom a bőröm. Se aludni, se semmit nem tudok addig csinálni, borzalom. Másfél, két naponta szedem a gyógyszert, ha kimarad jön a roham. Teljesen váratlanul, van hogy napi egy kettő, de van, hogy pár óránként. De ha épp nincs roham, akkor is ott van egy folyamatos, viszkető bizsergő érzés ami egyik pillanatban a másikra vált át pokoli viszketéssé.

Én azon gondolkodom, hogy a tiltás ellenére beszedem, mert meg fogok őrülni nélküle.

A kérdés főleg azokhoz szól, akik ugyanilyen cipőben járnak. Mit csináltok, mit csináltatok?

(nem segít semmilyen anti allergén dolog, ágynemű stb, mivel a házi por sajnos mindenhol is ott van, egy hermetikusan lezárt helyre meg nem vonulhatok el hónapokra)



2021. szept. 7. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Mondd el ezt az orvosodnak is. Amúgy én Allegrát szedtem napi rendszerességgel végig a terhesség alatt porallergia miatt. Semmi gond nem volt vele. Pedig az terhesség esetén C kategóriás (nincs elég adat), míg az általad említett gyógyszer B kategóriás (valószinûleg nem okoz gondot).


Természetesen a nôgyógyászom tudott róla, hogy szedem. Beírta a kórlapra, de nem szólt rá különösebben semmit.

2021. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van elvileg egy 1. generációs allergia hatóanyag (neve nem jut eszembe) amit a durva esetekre felírnak, de nem szívesen. Viszont ez vényköteles (meg ahogy sok 1.genes allergia gyógyszer, bódultságot okoz állítólag). Nézz utána, úgy menj a dokihoz majd, ha aktuális lesz. Most fölösleges ezen paráztatnod magad.


Egyébként nem is 100% hogy ugyanúgy jön ki rajtad az allergia terhesen. Lehet durvább lesz, de könnyen lehet hogy enyhébb.


Nekem is májustól-szeptemberig a cetirizin volt az alap. Terhes lettem. Júniustól másfél hónapig, először csak 1-1 napra, utána folyamatosan, borzalmasan rosszul voltam (szénanátha). Az én dokim se ajánlott semmit, belengette ezt a fenti gyógyszert, de mondta, csak ha már napok óta nem tudok aludni. Én meg, na, féltettem a gyereket is.

Aláírom, sokszor nem is tesztelik a gyógyszereket eleve magzatokra, ezért a sok tiltás. De nekem se volt kedvem elkezdeni a tesztelgetést a saját gyerekemen...


Július végén lassan elmúlt a szénanátha, már gyomorgörccsel vártam a parlagfűszezont, erre most semmi bajom, holott korábban mindig ez volt a legdurvább időszak. Szóval semmi se garancia.


Esetleg egy allergológus véleményét érdemes kikérni, vagy egy másik nőgyógyászt keresni. De könnyen lehet az allergológus se akar állást foglalni, nehogy a végén bepereljétek, ha baja lesz a gyereknek...

2021. szept. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Xyzal-t szedtem korábban. Babatervezésnél én abbahagytam a szedését, mert nekem is a háziorvos azt mondta. Több mint 5 éve nem szedem (lombikra járunk már), néha van hapciroham, meg orrfolyás, de nem olyan súlyos mint neked. Viszont azt mondják, hogy ha nem szeded a gyógyszert akkor megerősödik az allergia is. Hát kiváncsi leszek majd, hogy mennyire erősödik meg nálam.

Nekem is porallergiám van egyébként, gyakrabban takarítok például. Persze portalanításnál, meg ágyneműhúzásnál majdnem megfulladok.

2021. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!