Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 37. hétben járok ti is...

A 37. hétben járok ti is voltatok így, vagy csak én leszek egyre parázósabb?

Figyelt kérdés

Ahogy közeleg az idő egyre többet jár azon az agyam hogyha velünk lesz már a baba,

akkor mindig tudni fogom mit kell tennem?

Komolyan úgy érzem félek a picitől.

Nehogy rosszul csináljak valamit, és ne vegyem észre.

Ti is féltetek vagy féltek?

Első baba és 1-2 hétig lesz segítségem csak.


2010. aug. 31. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A legtöbbünknek még segitsége se volt.

Ahogy hazajöttem a kórházból tettem be a mosást és a szoptatási szünetekben vasaltam meg főztem. Anyósom nem méltóztatott áthozni ételt a férjem meg vagy a papirok után rohangált vagy vásárolt kaját. Amikor kijött a védőnő nem jelentkezett be épp vasaltam. Szerencsére nem oktatott ki csak mondta hogy kiméljem magam de mondtam neki hogy senki se veszi ki a kezemből mire sóhajtott egyet.



Nem szabad félni. Attól csak rosszabb lesz.

2010. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne félj.Én 21 évesen szültem az első lányomat,háztartásban is alig voltam jártas,nem hogy gyereket neveljek...de a szülés közeledtével eldöntöttem,hogy menni fog.DE!Tisztában voltam azzal is hogy biztos lesznek olyan dolgok,amiben hibázni fogok,nem mindig fogom tudni,mit is kell csinálni.De bíztam magamban,és már ott tartunk,hogy van egy boldog,kiegyensúlyozott 1,5 éves lányom,és most várjuk a picit.

Ja és megsúgom,még mindig van,és lesz is olyan hogy fogalmam sincs mi a baja,mit csináljak.De mindig megoldom.

2010. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én holnap töltöm be a 37. hetet, és ettől én is félek egy picit.Nekünk is első baba, szóval új lesz minden.Félek, a szoptatással is bénázni fogok.A védőnőm volt olyan rendes, és felajánlotta, hogy hétfőn eljön családlátogatásra, és tart nekem egy rögtönzött csecsemőápoló tanfolyamot.Megmutatja játék babán a szoptatási helyzeteket, a fürdetést, pelenkázást, ápolást stb.Ezért hálás vagyok neki.Még gondolkozom a baba-mama szobán szülés után.De ha császáros leszek ( 50% az esély rá), akkor sima gyermekágyas kórterembe kérem magam.Mert egy friss műtéti heggel nem biztos, hogy úgy tudnám ellátni a babát, ahogy kell.Mindenki azt mondja, hogy minden jön majd magától.És ha mégsem?Akkor itt fogok görcsölni, és a kicsi is megérzi?Nekem lesz segítségem, de nem tudom, örüljek -e neki.Nem lenne -e jobb a csönd, és az, hogy hárman örülünk egymásnak.Az szép és jó, hogy anyósom akar főzni, mosni, takarítani ránk, de már előre félek, hogy a rokonok egymásnak adják a kilincset.Nekem a legjobban nyugalomra lenne szükségem.Nem hogy egész nap hallgatni a kotnyeleskedést, és a tanácsokat.És a vendégeskedés meg aztán baromira nem hiányzik.Félek attól, hogy milyen gyorsan tanulom meg a dolgokat, de attól még jobban félek, hogy a család az agyamra megy.A legjobban a szoptatástól tartok.A fürdetést ketten csináljuk, és nem lehet nehéz.A pelenkázás szerintem tényleg jön ösztönösen.Hidd el, én megértelek!
2010. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is parázok,pedig nekem a 3-ik lesz.
2010. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat paráztam ezen, míg terhes voltam. Aztán megszületett a babám és már pár óra múlva azon kaptam magam, hogy úgy csinálok mindent a baba körül, mintha mindig is ezt tettem volna. Ne félj, szerintem ez jön ösztönösen. Persze lesz olyan, mikor nem tudod, hogy éppen miért sírhat, de akkorra már 'megszokod' az új helyzetet és nem esel kétségbe, hanem megpróbálod megoldani a felmerülő problémákat. Nekem is volt az elején segítségem, akkor azt hittem, majd milyen nehéz lesz nélküle, de kiderült, hogy minden megy magától és egyedül is meg tudja csinálni az ember a dolgokat (baba, háztartás stb...).
2010. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó olvasni amiket írtatok.Sokat segít a pozitív gondolkodásomban.Mi külföldön élünk a párommal,és anyukám fog kijönni segíteni meg persze látni szeretné az unokát.Tehát el kell fogadni azt, hogy szeretne itt lenni legalább egy hetet.

Egyébként császáros leszek.

2010. aug. 31. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon paráztam de amikor megszületett a pici elmúlt. Úgy alakult (bár felajánlották többen a segítséget) nem volt rá szükség, hogy segítsenek. Jól megvoltunk és ment minden mintha mindig is ezt csináltam volna. Szerencsém is volt mert nem volt hasfájós , sírós a kislányom.

Ne aggódj, tudni fogod mit tegyél ha pedig bizonytalan vagy kérdezz, akár anyukádat,orvost vagy a védőnőt.

Nem lesz gond!

2010. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bar en meg 30hetes vagyok, tegnap ota bögök, ugy beparaztam! Elsö baba, 33eves vagyok es sirok mint egy gyerek! Most is vegig bögtem a valaszokat! :-) Mi is külföldön elünk, apa itthon lesz velünk 2hetig. Raadasul a korhaz 120km-re van. Vedönö itt nincs. Probalok tajekozodni netröl, baratnöktöl stb. de felek, hogy mihez kezdek a kicsivel? Anya is jönne ki, de azt se tudjuk, hogy, meg mikorra vegyük a jegyet?! Ah, olyan egyedül erzem magam, pedig apa itt van segit, vigasztal, de akkor is.... Gondolom a hormonok is szorakoznak, nem szoktam magam igy elhagyni.

Bocsi, jol esett kiirni magambol!

Csak pozitivan :-)

Boldog babavarast, babazast mindenkinek!

2010. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 22.héten járok és már most parázok. Tegnap bőgőrohamot kaptam mert csak jövőhéten vesszük meg az ágyat és még csak a cuccok harmada van meg. Szóval tök normális a parázás és maximálisan használd ki a segítséget, hisz tuti szívesen segít anyud. Amúgy a kórházban megtanítanak pár dolgot. Amúgy meg ha rendsen eteted, öltözteted, pelenkázod és nem ejted le (ami 1000%, hogy nem következik be), semmi baja nem lesz.

Abból látszik hogy nem lesz baja hogy aggódsz érte, nem pedig félvállról veszed a dolgot.

Boldog babavárást.

2010. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül,a gondokkal.
2010. szept. 2. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!