Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy szülés...

Mennyibe kerül egy szülés amennyiben nem rendelkezik az anya érvényes TB-vel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk vissza magyarországra, és mikor hazajöttünk, derült ki hogy a párom terhes lett. Mivel hogy most lett megint lakcímünk(régi helyről ki kellett jelentkezni), 1 évig nem tudjuk fizetni utána a TB-t, csak ha munkába állna, akkor lenne neki, viszont így szinte senki se vette fel. Volt alkalmi munkája, de mivel cipekedni kellett, inkább nem folytatta(mivel hogy csak 2 hónapra jelentette be a munkaadó, szüléskor már igy se számított volna), mert volt már vetélése, és próbálkozunk már egy ideje. Kormányhivatalnál azt mondják hogy nem nagyon lehet semmit tenni. De azok ott már még mielőtt meg se szólalsz, undorral néznek az emberre, kicsit azt érzem ott hogy csak le akarnak rázni. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Lehet valahol kérelmezni, hogy legalább fizethessük utána azt az alap 8000/hó TB járulékot?

#biztosítás #TB #szülés tb nélkül
2021. szept. 12. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
NAV-nál érdeklődjetek. Úgy tudom, hogy ott lehet kérni, hogy magának fizeti.
2021. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, tudja magának fizetni.
2021. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a NAV jó ötlet. bemegyek majd megérdeklődni, végül is eddig még csak a kormányhivatalban voltunk, ahol azt mondták hogy ameddig nem lesz meg az 1 éve bejelentett lakcím, addig nem bírjuk magunktól fizetni :(
2021. szept. 12. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

7.500ft havonta a TB + az eddigi tartozást megkérheted részletekre.

Az is 7.500. De ha csak a havit fizeted is ellátnak és majd amikor munkába állsz idővel kiegyenlítődik.:)

2021. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8000 forint a tb egy egész hónapra, már bocsi.. Napi 270 forint, ha a hónap nem egész.

És igen, tudod magadnak is fizetni, ha nincs munkád. Be kell menni a kormányablakba és szépen elintézni. Én is magam után fizetem. Ja és mellesleg kötelező..

2021. okt. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is magam után fizetem,nekem 7500."már bocsi".

Amúgy meg nem,nem kötelező társadalom biztosítottnak lenni,csak akkor pénzért cserébe látnak el..:D

2021. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de az összeg országos..nézz utána, nehogy pórulj járj. Ugyanis minden évben emelik. És de. Kötelező lenne fizetni.
2021. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Mielőtt legközelebb is baromságokat írsz nézz utána a dolgoknak kedves 7500 forintot fizetek a tbre...

2021. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akármit fogsz belinkelni én akkor sem fizetek többet,7500ft.De tudod mit,legyen 8000,mintha az akkora különbség lenne,te lehet hogy okkal fizetsz többet.


Ha te boldog vagy attól,hogy +500ft-ot mondtál akkor legyen."már bocsi",mindenki azt írja le,hogy Ő MIT CSINÁL,nem azt,hogy 20 másik ember mit és mennyit fizet.ÉN ENNYIT.Pont.

A kérdező legfeljebb fel van rá készülve,hogy vagy egy 500ft-al nagyobb vagy kisebb összeget fognak fizetni,annyira k*rvára mindegy..nagyon remélem,hogy szándékosan vagy ekkora p*cs és nem mászkálnak ekkora herék az utcákon is,ki se szabadna engedni az ilyet.:D

2021. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült-e megoldást találni, Kérdező?
2023. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!