Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítstek 🥺 anyukák, Leendő...

Segítstek 🥺 anyukák, Leendő anyukák... Mit tegyek H ne aggódjak annyit??? 12 hkm

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy vetelesem...8 hétben ,nem éreztem semmit . nagyon sok kismama van-volt körülöttem akik sajnos elveteltek akár korán,akár a 16. Hétben ... És én a 24 órából 24 órát aggódom ...vettünk azt a szivhangfigyelot , párom nem engedi minden nap használni ...de komolyan mondom minden órában meghallgatnam van e szivhangja...kikeszulok ettől a feszültségtöl, hogy nem tudok boldog lenni ,nem tudok másra gondolni , hiába foglalom el magam bármivel akkor is ezen jár az agyam, H minden rendben lehet e odabent ...

Abban bizok ha megmozdul majd a baba talan akkor picit nyugodtabb leszek mert naponta párszor fogom érezni .... Erre a stresszre van orvosság ???? Mit tegyek ??? Ma hajnali fél 5kor is felébredtem ,elkapott a félelem ,a pánik muszáj volt meghallgatnom... Páromat is kikeszitem miatta ...azon sírtam hajnalban H miért nem tudom élvezni a terhességet ,miért kell ennyire aggódnom.... 😭 Köszönöm



2021. szept. 13. 12:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
tereld el gondolataidat,vagy pszhihologus szakmai segicsége
2021. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy mindenki aki (kicsit) jobban stresszel az pszichológusra és terápiára szorul. Ez az állapot a korábban elszenvedett trauma miatt áll fenn és valahol természetes, hogy ez miatt szorong. Mint írtam nekem sem volt könnyű a második terhességem miután meghalt a gyerekem 2 hetes korában de nem gondoltam úgy,hogy terápiára szorulnék. Egyszerűen csak próbáltam tudatosítani magamban hogy 2x nem fog megtörténni a rossz, minden rendben lesz, leiratkoztam innen a gyk-ről is, hogy semmi horror sztorit ne olvassak, bíztam magamban és a gyerekben is. Kaptunk mi is szívhangfigyelőt. Egy hétig volt izgi. Utána nem használtam. Amikor megmozdult akkor meg pláne nem.
2021. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Októberben vesztettünk el a 9.héten egy babár. Januárban.újra pozitívat teszteltem.

Sosem aggódtam, főleg ennyire mint te.

Pedig aztán 7x véreztem, iszonyu sokat görcsöltem...

Ha még ezek.mellé aggódok is, jobb úgysem.lesz, csak a helyzeten rontok mindig úgy voltam vele. Ha elmegy, annak oka van.


38hkm

2021. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
12-es. Tehát van feldolgozatlan trauma, ezért egész nap szorong, de ne kérjen szakmai segítséget…hmmm. Nem gondolkoztál el még azon miért van ennyi alkoholbeteg Magyarországon? Lehet összefüggésben van a mentális egészség elhanyagolásával.
2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj 14 de kb a terhesség elején járt. Jóformán még csak egyszer hallotta a szívverését ha volt egyáltalán. Maga a tudat, hogy babát várt és elment biztosan fájdalmas és nem gondolom, hogy ez egy feldolgozatlan trauma lenne. Ő szimplán csak stresszel és túl aggódja a dolgokat, mert retteg attól, hogy újra meg fog történni. Mint írtam nekem is baromi nehéz volt a második terhesség a gyerekem halála miatt (igen képzeld én láttam holtan is, megszerveztem a búcsúztatót és a hamvak elszórását). Én nem gondolkozom az alkoholbetegeken. Semmi közöm hozzájuk. Mindenki maga dönti el, hogy elkezd-e piálni,cigizni. Senkinek nem öntik a torkába a piát, senkinek nem nyomják a szájába a cigit. A drogot azért nem említem ide, mert ott az alany tudta és beleegyezése nélkül is rá tudják szoktatni. Én így gondolom, lehet nekem más véleményem, mint neked...nem? Szerintem egyáltalán nincsen szüksége a kérdezőnek pszichológusra de hát majd úgyis elmegy ha úgy érzi jónak de igazából ott sem fog jobb tanácsokat kapni annál, hogy engedje el a múltat.
2021. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ezzel csak ártasz.Ha aggodsz ha nem,úgy is úgy lesz ahogy meg van írva.Ezen gondolkodj inkább.Mondom ezt úgy,hogy négy vetélés van a hátam mögött.Három egymás után,a negyedik pedig a kislányom után,mert szeretnénk neki testvért.Szóval én is mindig festült voltam,de csak az ultrahangok előtt.Mikor közölte a doki,hogy minden ok,akkor megnyugodtam.Amugy ezzel az erôvel aggódhatsz majd azon is,hogy nehogy koraszülött legye,ha megszületik,nehogy beteges legyen stb.Innentől kezdve mindig lesz aggódni valód,de ha ilyen parás vagy,meg hülyülsz!
2021. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De ez egy feldolgozatlan trauma. Attól, hogy nem érted még az. Persze, hogy nem gondolkozol az alkoholbetegeken mert nem látod az összefüggést, mert nem tudsz kilépni a saját buborékodból. Csak így szerintem nem kéne tanácsokat osztogatnod, mert ez nem vélemény kérdése. Értem, hogy neked ez vélemény kategória, de attól sajnos káros.
2021. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát nekem oly mindegy, hogy te mit gondolsz megmondom őszintén. Gondolom téged sem nagyon hat meg amit én gondolok. Az sem érdekel, hogy szerinted buborékban élek meg nem látom az összefüggéseket...bár szerintem aki nekiáll piálni az tudja, hogy mit kockáztat...az is mindenkinek a saját döntése. Én leírtam a tapasztalatomat, hogy én mit tettem és mit éltem át...nem csak elméletben hanem fizikálisan is benne voltam (gondolom te nem) de hát itt ugye csak a te tapasztalatod(????) és a te tanácsod érhet valamit.
2021. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
De benne voltam. Pont azért mondtam neki, hogy segítséget kell kérnie. Te egy beteg embernek mondod azt, hogy ne forduljon szakemberhez. Ez olyan mintha azt mondanánk egy rákos betegnek, hogy jaj hát ne gondolj rá, szedd össze magad, elmúlik. Ez nem így van. Az alkoholizmus sem döntés kérdése, még akkor sem, ha szeretjük stigmatizálni. Mindenestre én nem érzem, hogy támadtalak vagy hogy azt mondtam volna csak az én véleményem számít. De attól, hogy van véleményed az még lehet káros vagy nem jól átgondolt.
2021. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Látod most is csak azt sugallod, hogy az a jó, amit te mondasz és tanácsolsz mert aki mást mond és mást gondol az káros. 🤔
2021. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!