Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már más is ugy hogy nem...

Volt már más is ugy hogy nem hizott a harmadik trimeszterben igazan? Annyira kétségbe vagyok már esve.

Figyelt kérdés

62 kgrol indultam, 171 cm magasan. A 28. Héten 68.5 voltam ez teljesen fokozatosan jött fel az első hónaptól. Viszont most 35 hetesen is csak 68.9 kg vagyok. Közben voltam már 69.5 de lefogytam.

Az emésztésem sajnos nem túl jó, Ibsem van és harmadik trimeszterben sokszor ment a hasam, állandóan puffadok ezért nem tudok sokat enni, de igyekszem nagyon odafigyelni. A baba kicsit vékonyabb az átlagnál 2-3 héttel, de két hetente járok ultrahangra és bár lassabban hízik, a többi érteké teljesen megfelel korának, sőt combcsont és fej meg nagyobb is. Hogy lehet mégis hogy a sulyom alig nőtt valamit ha a baba láthatóan és erezhetően nagyobb. Folyton nézik a méhlepényt meg az áramlásokat és mindent rendben találnak.



#kevés hizas
2021. szept. 16. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg te közben fogysz, azért nem nő a súlyod. Én is 4 kilóval könnyebb voltam szülés után, mint mikor teherbeestem, de a baba 3700 g-mal született, elvesznek mindent, amire szükségük van. Ha az orvos szerint minden oké, akkor nincs miért aggódni.
2021. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy nem eszel annyit/nem emésztesz meg eleget, hogy te hízni tudj, de a babád (a magzat) láthatóan gyarapszik, tehát ne idegeskedj. Mondjuk, ha azt mondják, 2-3 héttel “vékonyabb” (kisebb?), az már nagyobb aggodalomra adhat okot, de ez akkor sem a te súlyodon múlik.

Emellett, bár a mai UH-ok nagyon jók, mégis óriásit tudnak tévedni a mérések. Akár +/- 1 kg eltérés is lehet a tényleges és a becsült súly között a végén.

2021. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ilyenkor te fogysz, nem baj, én egy grammot se híztam terhesség alatt, hányás miatt, kislányom teljesen jó súllyal született, én 12 kilóval voltam könnyebb szülés után (58 voltam teherbeeséskor, szüléskor szintén 58, szülés után 46), nyomelem, vitamin pótlására figyelj, mert azt is elveszi a babád.
2021. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Az elsőt 3, a másodikat 4 kg plusszal szültem, teljesen egészséges, átlagos (kb 3500 g 52 cm) mérettel születtek.
2021. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
nem baj ha fogysz elég magas is vagy sulyodhoz meg nem baj ha fogysz egyél és igyál amennyi jol esik
2021. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt,mert elhalt a méhlepényem és nem nőtt tovább a baba sem.

Szóltam is terhes gondozáson hogy nem hízok semmit,pedig most kellene,pedig eszek rendesen.Jó nem tömtem a mekis kaját,tehát nem 10 kilókat kellett volna felszednem,csak úgy..haskörfogat meg minden.

De semmi..

Azt mondta,hogy 'nem baj nem is kell hogy mindenki elhízzon szülés előtt'.

Mondom jó,akkor megyek vizsgálatokra,semmi baj.


A fenéket nem volt!

Ultrahangos nem mondott semmit,pedig látta,hogy kicsi a baba! Le is írta a papírra (amit utólag tudtam meg),hogy korához képest jóval kisebb a baba termete,súlya.

Egy héttel később a nőgyógyász lecseszett hogy miért nem hívtam fel a leletekkel,rajta van hogy kicsi a baba,mondom nem is mondta az ultrahangos nő sem,és ráadásul a lap alján van apró betűkkel,meg se néztem a lapot se mert nem mondta,hogy van baj.

Azonnal beküldött a kórházba CTG-re,másik ultrahangra és ott befektettek még egy órával később (annyi idő volt szobát találni,meg körbe járni mindent),4 nappal később sürgősségi császárral kivették a 33 hetes babát.


Most 20 hónapos..:)

De inkább kérdezz meg mindenkit minthogy baj legyen.

2021. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves választ :)

A méretei egyébként jók teljesen, BPD két héttel nagyobb mindig, FL eggyel, a fejkörfogat megfelel a korának, a hasa olyan 1.5-2-3 héttel kisebb, de ez már a 24. héten is így volt, aztán a 27.-en, a 28. a 30. is voltam, pont a pocakja miatt kell járnom két hetente kontrollra. Szépen fejlődik, nekem a pocakom nem túl nagy, de elég sokat nőtt a haskörfogatom a harmadik trimeszterben eddig több mint 10 cm-t. A méh magassága is érezhetően nő folyamatosan, most már szegcsont alatt van picikével. A 32. héten magánba is elmentem genetikaira és 5D-re mert aggódtam amiatt hoyg vékony, ott is mérték a lepény méretét, vastagságát, állapotát, ármalást bene, áramlást köldökzsinórban és mindent rendben találtak. A 30. hét óta a biztonság kedvéért a doki írt fel méhlepény keringés javító gyógyszert, hogy bár minden rendben baj nem lesz belőle ha szedem a végéig. A fej/has körfogat arány egyébként benne van a megadott normál tartományba, sútyát csak egy fél-1 héttel becsülték kisebbre, azt mondták az nem jelent semmit. A családban nálunk a babák olyan 2800-3000g születtek ellenben 59-61 cmvel, anyukám a tesom és én is, lehet csak ezt örökölte, 5D-n se tűnt soványnak tiszta kis pufi volt arca a 32. héten már.

2021. szept. 16. 13:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon sajnálom utolsó, hogy így jártál, ezt olvasva már értékelem hogy nálam az egy hetes haskörfogat lemaradásnál is odaírták hogy IUGR gyanú meg kontrollok stb. és nagyon rendesen megnézték a lepényt meg áramlásokat...inkább feleslegesen riogassanak, mint hogy ne törődjenek vele igazad van teljesen, így legalább két hetente látom.
2021. szept. 16. 13:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha még valaki jár erre, voltam UH-n, minden rendben a baba sokat hízott és méhlepény is szép, valószínű csak nem tudok eleget enni ezért tőlem vesz el a bébi. A has körfogatom nő folyamatosan.
2021. szept. 24. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon megnyugtató! Minden jót nektek! :)
2021. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!