Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan éli meg a terhességet?

Ki hogyan éli meg a terhességet?

Figyelt kérdés

Sokan félnek? Szinte, majd mindentől?

A terhesség alatti időszaktól, fájdalmaktól, szüléstől, attól, hogy utána mi lesz?



2021. szept. 29. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most várom a 2. babámat, jelenleg 17 hetes vagyok.

A szülés bár még odébb van, csak egy kicsit tartok tőle. (Az előző és ez is valószínű pcs lesz, így tudom mire számítsak)

Én jelenleg leginkább attól tartok, hogyha hatalmaaas lesz a hasam, hogy fogom a másfél éves fiamnak elmagyarázni, hogy nem, anya nem vesz fel, nem tudok ugrani, kicsit lassuljunk le :D

Az utána való időszakban pedig attól, hogy nem szeretném ha a nagyobb igy érezné, hogy 'le van cserélve'. Erre görcsösen figyelni próbálok majd, ezt előre látom. :D

2021. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hogy utána mi lesz. A gyerekneveléstől.
2021. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
te hogyan éled meg terheséget kérdező?hogy vagy,hogy viseled?hányadik baba? sok válasz fog érkezni valaki rosszul viseli,valak szuperül tele energiával
2021. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első babás vagyok, ráadásul még nagyon az elején. Elég jól ívelő karrierem van, így mindentól félek, de terveztük, úgyhogy felnövök a feladathoz.

Félek az első vizsgálattól. Attól, hogy valami baj lesz vele és a következményétőp. De félek attól is, hogy minden rendben, mert akkor az életem minden területén változás jön (persze ez más értelmű félelem). Tartok a bejelentésektől egy kicsit és attól, hogy milyen anya leszek. Türelmes tudok majd lenni? Tudok majd ennyit alkalmazkodni?

Főleg ezek a félelmeim vannak most, de a jó gondolatok felülírják általában.

Szerintem normális, hogy sokféle kérdés és gondolat megfogalmazódik ilyenkor egy ember fejében.

2021. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első baba lesz, bár nagyon örülök neki, mégis félek az egésztől. Értem itt a változásokat, leginkább azokat amik engem fognak érinteni. Mind testileg, mind lelkileg.

Eddig a rosszullétek nem jellemzőek rám, csak az erős fáradékonyság.

2021. szept. 29. 15:00
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Én nem féltem semmitől, egyiknél sem, de biztosan hozzátesz ehhez, hogy több, mint 6 évet vártunk az elsőre. Ezen a ponton már minden mindegy, csak legyen ott az a gyerek végre. 😊
2021. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem paradicsomi volt. Életem legszebb időszaka. Tudtam, hogy jól ki kell használnom, mert ami utána következik, az nem ilyen lesz. Hát nem is 😆 de ha visszagondolok rá, nagyon örülök, hogy ilyen tudatosan megbecsültem azt az időszakot.

Nem féltem, csak tudtam, hogy rossz, nehéz, fájdalmas lesz. Erre készültem, be is jött.

2021. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem harmadik terhességem. Két dologtól félek.

1. A cukorterhelés: elsőnél ahogy lement, egyből vissza is jött. Soha nem bírtam az édeset éhgyomorra. Plusz a hányinger… nem lesz leányálom, de van még addig 4 hetem ráhangolódni.

2. Ha farfekvéses lesz. Az első emiatt volt császáros. Nagyon rosszul viseltem fizikailag. Szó szerint rettegek a császártól. A másodi babám simán született. Össze se lehet hasonlítani a felépülést.

2021. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Nálatok nincs lehetőség rá, hogy otthon végezd el a cukor terhelést?

Gondolok itt arra, hogy nálunk (megyeszékhely) van olyan lehetőség, hogy az egyik kórházban dolgozó kötelező ultrahangokat végző nő, most az istenért se jut eszembe hogy is nevezzük, de nem az orvosra gondolok, kijön házhoz, leveszi a vért, megiszod a löttyöt, elmegy. Majd ha letelt az idő visszajön, újabb vérvétel, amit bevisz a kórházba. Nyilván nem ingyen csinálja, de van rá mód így.

Egyébként nálunk citromlevet tettünk bele, nem tudom neked az segítene-e.

2021. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 3.baba 28 hetes vagyok.

Van 2 lányom, 8 és 5 évesek. Most kisfiú érkezik. Leginkább ez az ami miatt “felek” a két lányom imádja egymást. Nagyon várják a kicsit, de vele nem biztos hogy úgy össze fognak nőni, és ez bánt kicsit.. ( inkább a korkülönbség miatt, nem a neme miatt ) tudom hogy imádni fogjak, de más lesz a helyzet. Kicsit felek attól is hogy mostmár hárman lesznek, felek a pici baba korszaktol is. És hat a szülestol is. A lányok spontán természetes úton születtek 40+5 re mind a ketten. De a kisfiam meg nincs befordulva es nagyon tartok a császártól.. illetve szeretném ha picit hamarabb jönne, mert szentestere vagyok kiírva, és jó lenne már akkorrra inkább itthon lenni :)

Hat ennyi :)

2021. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!