Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesseget már...

10 hetes terhesseget már elmondtam a csaladnak es közeli baratoknak. Szerintetek is gáz?

Figyelt kérdés
A ferjem unokahuga megjegyzést tett rám hogy hogy lehet a 12. hét előtt közölni egy terhesseget masokkal. En annyira örültem hogy nem tudtam mar kivarni a 12. hetet, igy a 10. hét elejen elmondtam, erre kaptam a hideg zuhanyt. Ti mikor mondtátok el?
2021. szept. 13. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szűk családnak 7hetes terhességmegállapítas után, közeli barátoknak, tágabb családnak 12.hét után, többieknek 18.hét után
2021. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki maga érzi! Ne foglalkozz vele! Ezért megszólni valakit szerintem bunkóság. Az első trimeszterkor gyakran felmerülő problémák/babonák miatt szokták javasolni, hogy addig ne. Én sem bírtam kivárni, szűk család és legjobb barátnő már a pozitív teszt után tudta…
2021. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Mintha a mágikus 12. hét bármitől megóvna. Nyugodtan mondd el, és ne hagyd, hogy rosszindulatú emberek elbizonytalanítsanak.
2021. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Szüleimnek, tesóméknak pozi teszt után 3nappal mondtam el. Anyósomnak 8hetesen első uh után. A többieknek 12hét után.

Sose értettem, hogy a legszűkebb családnak (szülők,testvér) ki nem mondja el a lehető leghamarabb. Hát kinek ha nem nekik?

2021. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én olyanoknak mondtam el az első ultrahang után, akiknek azt is elmondtam volna, ha ne adj isten elmegy a baba…
2021. szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanaz, mint az 5-ös. Akikkel olyan viszonyban vagyok, hogy az esetleges veszteségről is tudnának, azoknak mondtam el a 12. hét előtt.
2021. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, milyen hangnemben és szó szerint hogyan tette a megjegyzést férjed unokahúga, de semmi köze hozzá. Ha ő a 39. héten akarja elmondani (párjával egyeztetve), szíve joga. Neked (nektek) meg szívetek joga akkor elmondani, amikor TI akarjátok.


Nézd, vannak, akik közzékürtölik az egész rokonságban és baráti körben, hogy mikortól állnak neki egyáltalán a gyerekcsinálásnak. (Aztán utána rossz néven veszik, hogy folyton kérdezgetik őket, hogy "Na, megvan-e már a baba a pocakodban?".) Ezt én is túlzásnak tartom. Mi akkor mondtuk el, amikor először elment a feleségem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a terhesség tényét (kb. 6 hetesen). A szüleinknek és a testvéreinknek elmondtuk, onnantól úgyis terjedt "magától" :-) a hír.

2021. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem foglalkoztam ezzel a bugyuta babonával. A 12. hét még nem garancia semmire!

Semmi gond nincs azzal, ha hamarabb elmondjátok, de igazán azzal se, ha később.

De az már elég furcsa, ha valaki felnőtt fejjel azt hiszi, hogy 12 hét után nem történhet baj, pláne, ha azért gondolja ezt, mert ő betartotta a 12 hétig senkinek egy szót se ostobaságot!

2021. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Én tesómnak, szüleimnek és a legjobb baratnőmnek a teszt napján elmondtam. Tehát azoknak, akiknek azt is elmondtam volna ha elvesztem. Nem attól megy el a baba mert elmondod másoknak. Meg mintha 12 hét után aztán 100% hogy megmarad. Imádom az ilyeneket akik belepofáznak más döntéseibe.
2021. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eleve olyanokkal osztom meg a hyrt, akik számítanak, teljesen mindegy, mikor tudják meg, mert előlük azt sem titkolnám, ha baj történne, hiszek ők azok, akik akkor támogatni tudnának. Szóval részemről a 12 hét semmit nem jelent.
2021. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!