Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek ugyanaz a mérce,...

Mindenkinek ugyanaz a mérce, ha gond van a cukorral?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kismamáknak 160 vagy 180g diéta van, ha magas a cukor, de ez az érték mindenkinek ugyan az a mennyiség? Annak is, aki 60 kg, annak is, aki 100kg? Aki sportol ugyanannyit ehet, amennyit az, aki nem sportol? Meg azt is olvastam, hogy az időpontokat is be kell tartani. Ez egységes annak, aki 5-kor kel, és annak, aki 8-kor? Ezeknek nem személyre szabott dolgoknak kéne lenni?

2021. okt. 18. 22:29
 1/6 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Konzultálj egy dietetikussal, valószínűleg tud valami személyre szabott étrendet/időbeosztást.
2021. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A diéta alapjai egységesek. Diabetológus függő, hogy 160 vagy 180g ch diétára állít-e. Nálunk 180g ch javasolt várandósság alatt, 200g ch ha ikerterhességről van szó. Igen, a sportoló és a nem sportoló kismamáknak is ugyanaz az alap elosztása a ch-nak. Eleve a diéta akkor kerek, ha tartozik hozzá mozgás is. Intenzív sport közben lehet, sőt egyes esetekben konkrétan javasolt a napirendi étkezéseken felül bevinni még 5-10g gyors ch-t.
2021. okt. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az időbeosztás sajnos nem így van, hogy aki 6kor kel annak így, aki 8kor annak úgy. Ha GDM-es vagy és diétáznod kell, nem kelhetsz 8kor. Érdemes 7-ig, de legkésőbb fél 8ig megenni a reggelit. A többi étkezés kb 3 óránként esedékes, persze némi csúszás belefér, egyéni tolerancia kérdése. Nem szabad megvárni azt sem, hogy nagyon leessen a cukrod a következő étkezésig, mert akkor a hasnyálmirigy cukrot lök be a véresbe, hogy jó értéke legyen, te meg később még eszel hozzá/rá és már ott tartasz, hogy túl magadat mérsz
2021. okt. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! 🙂

Még nem tudom, hogy kell-e diétáznom, de gyanakszom. Kb 2 hét múlva megyek cukorterhelésre. Végig mozogtam a 19. hétig, terhesség előtt meg rengeteget. Kb 2-3 hete kiderült, hogy nagyon lent van a baba, így most azóta nem mertem sportolni. Sajnos nagyon hízékony vagyok. Már most, 22 hetesen több, mint 10 kg-nál járok, pedig nem eszek édességet, mert savat csinál és kihányom. Nem is eszek sokat, csak többször leveset. Sajnos nekem ennyit számít, ha leállok a mozgással. Szóval tuti figyelnem kell majd a kajára.

Azért furcsa nekem ez az egész, mert úgy tudom, (nem kismamáknál) hogy az ételek bevitelénél (zsír, feh. ch) nem mindegy a mennyiség. Nem egyforma annak, aki nem sportol, annak, aki hosszútávfutó, aki testépítő, vagy csapatsportol és stb… Illetve testtömeg kilógrammonként is más a mennyiség. Ezekkel nagyjából tisztában vagyok, de ezért nem értem a dolgot. Értem azt is, hogy kell a sport a diéta mellé, de van, aki veszélyeztetett, vagy én konkrétan aggódok, hogy ha beindul a szülés, nem tudják megmenteni a babát, mert fejletlen hozzà. Egy pár hetet várnom kell.

2021. okt. 19. 08:38
 5/6 A kérdező kommentje:
*leveset = keveset
2021. okt. 19. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Dietetikus segít alakítani ahhoz a dolgokat ami az élethelyzet. Én is pl dolgoztam elég sokáig de fix szünetek voltak, nem akkor ehettem amikor épp nekem kellett volna hanem amikor a fix szünet volt ) másik 60 ember ne 1 emberhez alkalmazkodjon ) . A mennyiségi dolgokat viszont grammra betartottam mindig.
2021. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!