Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhességnél...

Veszélyeztetett terhességnél meddig vagyok táppénzen?

Figyelt kérdés

Tudom elvileg magától értetődő lenne,hogy szülésig tart. Viszont engem amíg nem jutottam el a nőgyógyászhoz a háziorvosom írt ki táppénzre és mondta hogy kérjek javaslatot majd. A nődoki írt egy igazolást amiben azt írta hogy kéri a táppénz meghosszabbítását és oda írta hogy veszélyeztetett terhesség illetve annak a BNO kódjàt. Szerintetek ez ettől független ugyanúgy szülésig értendő? Ne haragudjatok szeretek biztosra menni a dolgokban csak akkora sietséggel jöttem el hogy nem kérdeztem meg a dokimtól.

Köszi a válaszokat!



2021. okt. 20. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Amíg akarod, én is így voltam tappenzen de miután jobban lettem visszamentem dolgozni mert nem mindegy 60 v 100% fizetest kapok és már "elmúlt a veszély" halistennek
2021. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha táppénzen akarsz maradni, akkor időnként újra javaslatot kell kérni a szülésztől. De egyébként valóban van valami értelmes oka, hogy nem dolgozol, vagy csak nem akarsz és kész?
2021. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van oka. Nem is kevés sajnos ezért is segített nekem addig a háziorvosom. Köszi az eddigi vàlaszokat.
2021. okt. 20. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor majd kiír a terhesség végéig, csak néha kell szakorvosi javaslat.
2021. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt jelezni fogja felém a háziorvos ha vinnem kell megint vagy magától fogja írni vajon a doki? Többet nem értetlenkedek köszi :D
2021. okt. 20. 21:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Tőlem ma megkerdezte a nőgyógyász kérek e tappenz hosszabbitasos papirt, de mondtam hogy nem, szerintem nogyogyasz intezi akkor
2021. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ameddig akarod.ha akarod szülésig,ha akarod hányás rosszul lét utánig 20.25,hétig
2021. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj a szülésig. A CSED-et a szülés várható időpontját megelőző 28 nappal korábban is igénybe lehet venni. Van, akinek ez több pénzt jelent, mint a táppénz.
2021. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Úgy imádom mikor valaki azt mondja, hogy “csak otthon akarsz maradni..”

Sajnos nem mindenki titkárnő, és most lehet azzal jönni, hogy miért nem tanult. Mindenkinek más lapokat oszt a sors… van akinek nem volt lehetősége.


Felháborít ez a megnyilvánulás, mert épp a kolléganőm terhes, 42 éves rengeteg vetélésen van szegény túl és igen gyárban dolgozunk mert nem szégyen a munka.. Az orvosa azt mondta neki, hogy ez egy állapot, nem betegség úgyhogy nyugodtan dolgozhat ( hozzá teszem a betegségét nem tudom pontosan de a méhe nem bírja el a baba súlyát ezért szigorú ágy nyugalommal tudná csak ki hordani , a főnököm meg, hogy azért fizetik, hogy megcsinálja a munkáját. Kérdem én senkibe nem szorul empátia???!!!! Kb 15 km-ert rohangálunk naponta és sokszor előfordul, hogy 2 munkát kell egy időben ellátni ember hiány miatt.


Ha engem egyszer meg ajándékoz az Isten, 1 napot sem fogok ott dolgozni. És nem azért , mert “csak” otthon akarok maradni.

2021. okt. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt mindenképp a házidokiddal beszéld meg ha mész a kövi tp.-es papírért!

Nálam minden hónapban kért hosszabbítást mert egy idő után nekik "el kell számolni" a tp.-esekkel így szükség van az igazolásra.Na de hogy ebből a te dokidnak elég 1 papír vagy sem majd megmondja!Ezt nem a nőgyógyász fogja intézni!

Én már a végefelenem kértem és nem is szólt ae

2021. okt. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!