Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39hetes terhes múltam. Kedden...

Eenikő96 kérdése:

39hetes terhes múltam. Kedden voltam NST-n, az még nem mutatott a szülésre utaló jelet, viszont szerda este elkezdett keményedni a hasam, hol hosszabb, hol rövidebb ideig. Van napszak, amikor végig nagyon keménynek érzem. Ismerős ez valakinek?

Figyelt kérdés
Néha-néha enyhe mensis érzés is társul hozzá (alhasban, derékban). Ma ugye szombat van, a keményedés nem múlik. Ez az állapot ugye nem árt a kicsinek? Pénteken voltam védőnőnél (baba szívhangja rendben volt) jeleztem neki is, mondta hogy ez ilyen jósló folyamat, de engem nagyon nyugtalanít. 😕 Tapasztalataitok alapján mikor lehet ebből baba?

2021. okt. 23. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

36.héttől napi szinten így éreztem.

39+1en reggel voltam nstn, azt mondták semmi jele a szülésnek. Még aznap éjjel mentem szülni 🤷🏽‍♀️

2021. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ohh, és mit éreztél? Honnan tudtad, hogy menni kell? Miben volt más, mint mikor csak keményedett?


Árt ezt a feszes pocak a babinak? :(

2021. okt. 23. 18:26
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

1. Az NST mindig pillanatnyi állapot, nem lehet vele megjósolni, hogy mikor indul a baba.

2. A jóslófájás meleg zuhany/fürdő hatására elmúlik, a rendes fájások nem.

3. Ez egyáltalán nem árt a babának, a tested készül a szülésre. Ez a legtermészetesebb folyamat, már ő is biztos érzi, hogy itt valami történni fog.

2021. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én akkor mondtam, hogy oké, indulás a kórházba, amikor már nem tudtam az összehúzódás alatt megmozdulni. A jósló fájás és eleinte a szülési fájás mind olyan, hogy közben tudsz csoszogni, tudsz ülni, stb. De idővel ez a fájdalom olyan görcs szerű behúzódó érzés lesz, ami alatt te semmi mást nem tudsz csinálni csak megmerevedsz, összegörnyedsz és zihálsz.


Nekem este 9kor összevissza fájásaim voltak, 5-8-12 percesek. Hajnali 5-6 fele lett úgy, hogy ugyan még mindig rendszertelenül jöttek a fájások, de sokkal több volt 1 óra alatt mint korábban. És zihálósan fájt már. Na akkor indultunk mi. (És még így is volt időnk, mert jó pár órára született meg a fiam.)

2021. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

És fontos, hogy ez csak a fájással induló szüléskor van. Ha magzatvízzel indul, akkor ha szivárog ha folyik, mindenképp azonnal kórház. Nem szabad a fájásra várni.

(Nekem szivárgott, nem jött fájás. A kórházban kiderült már koszos a víz, úgyhogy ha megvártuk volna a fájásokat, akkor lehet nem élne a fiam..)

2021. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! :)


A szivárgás milyen? Mármint ha a magzatvíz szivárog és nem folyás, akkor az állandó, nem? Állandóan nedves az alsóneműm gondolom. Ugye?

2021. okt. 23. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Én arra keltem, hogy valami folyik a lábam között, kimentem mosdóba, mire fölé értem kiömlött az összes víz, a mennyiségből tudtam hogy ez nem pisi meg nyílván nem is tudtam visszatartani. Így én lezuhanyoztam, betettem egy betétet is indultunk a kórházba.
2021. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Magzatvíz mindenhogyan szivárog, ha ülsz, ha állsz. Nem állandóan folyik, hanem hullámokban jön. Nekem legalábbis így volt, 24 órát feküdtem kórházban így, mielőtt megszültem mert fájásaim nem lettek.
2021. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak minimális repedés volt, de olyan volt mintha egy kupicányi folyadék jött volna ki. Utána semmi. Aztán később bizonyos mozgásra megint. De nem állandóan. Színe-állaga-illata minden típusú folyástól eltér, nekem kicsit olyan volt mintha egy csiga nyála lett volna (nyúlós volt, mégis vizes) csak épp tiszta és édes illatú.
2021. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Kérdésed után,mikor szültél hogyan szültél kérdező? hogy vagy te és a baba kérdező?
2022. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!