Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-22-23 hetesen mekkorának...

21-22-23 hetesen mekkorának kéne lennie a becsült súlynak? Nektek mekkorának becsülték a babát? Nekem 500gr. -ra becsülték, ez valóban pici vagy azért lehet a végére egy 3 kg. körüli babám?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék azért hogy meghízzon a megfelelő súlyra?
2010. szept. 2. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet. Az elso babamra emlekszem pontosan, ot 20 hetesen 1 naposan becsultek 480 grammnak (egyeb mereteire azt dobta ki a gep, hogy kb egy hettel nagyobbak a meretek) es vegul 3660 grammal szuletett.

A masodik babam pontos becsult sulyara nem emlekszem, de kisebb volt, mint a nagyobbik gyermekeme, kisebb is volt szuletesekor, 3100 gramm. De ot mindig kisebbnek tapogatta a doki, allandoan azzal remisztgetett, hogy nagyon apro, 2,5 kg sem lesz szerinte, holott 26 hetesen mar 2600 grammot dobott ki az uh, az uh-t ugyanez a doki csinalta. Miatta mentem ketszer 4d-re, ahol normal meretunek tunt. Vegul nem lett hatalmas, de nem is lett aprocska. Viszont hosszu fiu lett, igy nagyon vekonynak tunt.

2010. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy ne lehetne 3 kg a végére!

A 30.héttől az a norm ha 20dkgkat hízik a baba,és ált meg is szokott lenni a 20,ha csak a 30.héttől számolod a 40.hétig az is 2kg + amostani 500gramm,és arrólnem is beszélve hogy van még pár hét a 30.hétig,addíg is hízik.

Nekem ilyenkor 850gr volt igaz 4320gr a 21hós kisfiam,és 4480gr volt a most 3 hós kislányom születéskor.

Szerintem ok,tuti lesz 3kg.

De ha szedsz Elevitet az is megdobja kicsit.:-))))

2010. szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pici. Nekem 19+5 hetesen volt 367gramm, 23 hét 3 naposan 776gramm, 32 hetesen pedig 2490gramm.
2010. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze,simán lessz 3 kg a babád.Nem olyan kevés az az 500gramm.

Kisfiam 23 hetesen 860 gramm volt,de ő 4100 grammal született és 58 cm-rel.Ne aggódj,minden rendben.Boldog babavárást!

2010. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

nekem 21+3naposan a becsült súly 445g (+-65g)lehet az eltérés.Szerintem nem pici a babád, ilyenkor nem szoktak nagyon nagyobbak lenni.Most hiába ennél többet, mert a baba csak annyit vesz el ami neki kell, magyarul őt nem lehet most felhizlalni én legalább is így gondolom.Képzeld ha már most lenne 2kg akkor a végén nagyon nehéz lenne a pocid! Sztem simán lesz 3kg-os babád.

Amit tehetsz, én legalábbis ezt teszem, h azt eszem ami jólesik és akkor amikor nekem jólesik.

ne aggódj, rendben lesztek!

22hetes

2010. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú lányok nagyon megnyugtattatok,mert már tökre el voltam keseredve hogy pici lesz a második baba is.

A fiam 2380-al született,de állítólag lett volna ikertestvére mert a lepény meg megmaradt,és a dokim azt mondta ez sem lesz túl nagy,valószínű genetika miatt.De nekem annyira rossz volt az hogy inkubátorba tették és csak 3 nap után vehettem a kezembe.Most is ettől félek hogy nem élhetem át azt mint más anyuka hogy szülés után ideadják hogy megszoptathassam,megölelhessem és gyönyörködjek benne.Nagyon remélem most már én is átélhetem ezt az érzést.

Köszi mindenkinek mégegyszer!!!!!

2010. szept. 3. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:

20/0. héten 30 dekára becsulték a babát. Szerintem ez még most nem gond, majd megno a 3. trimeszterben.


22 hetes km

2010. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. 4,7 kg voltam amikor megszulettem, na azért én nem szeretnék ilyen nagy babát kinyomni. Egy 3,5 kg-sal simán megelégszem.


22 heteske

2010. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!