Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április közepére vagyok...

Április közepére vagyok kiírva , ki mennyi időt hagy/hagyott magának a felkészülésre?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, de nem mentem TP-re mert itthonról dolgozom. De úgy gondolom, hogy nem lenne célszerű a szülésig dolgoznom, főképpen, hogy nagyon stresszes a munkám és a baba is évek után jött össze.Mit gondoltok mikor mennyi idővel előtte kellene elmennem TPre? Én március elejére gondoltam de jó lenne tudni a tapasztalatokat. köszönöm előre is

2021. okt. 28. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát én most le leszel pontozva, de nem hiszem el, hogy MINDENT meg kell most már szavazatni...

Szülés előtt 4 héttel muszáj elmenned, a többi rajtad múlik. Had ne en tudjam már Neked mi a jó.

Stresszes a munka, nehezen jott a baba, menj el 12. Hét után.

De hát a táppénz kevesebb. Akkor a 36.heten, hisz' úgyis otthonról dolgozol, legalább otthon vagy.

De stresszes....


Tapasztalat kell? Én 24.héten mentem el fizikai munkából, mert az üzemorvos javasolta, amúgy maradtam volna.

2021. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Igen sajnos én mindenben is bizonytalan vagyok.. de minden képen átgondolom az általad leírtakat. Bár itthon vagyok nehéz a munkám és lehet jobb lesz pihennem.
2021. okt. 28. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ismerek olyant, aki a terhesség megállapításától otthon van táppénzen és olyant is, aki a 37. hétig dolgozott.
2021. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
36. hétig terveztem dolgozni, szintén otthonról, stresszes munkám van. Ehelyett 28. héten kellett táppénzre mennem, mert gondot okozott a sok stressz
2021. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Én 3 hónapot hagytam magamnak. Nem fizikailag volt megerőltető a munka, hanem a stressz nem esett jól. Utána abbamaradtak az indokolatlan barnázgatások is. Nem mondom, alig várom már hogy megszülessen a baba, mert már mindennel elő vagyok készülve, és még van egy hónapom legalább 😂 A takarítgatás, a 2 naponta főzés, meg a tornázgatás, séták, nem teszik ki a napom felét sem. Barátnők dolgoznak persze :D Halálra unom magam. Nincs kedvem állandóan magányos programokhoz sem, mint a kézműveskedés, olvasás. Az emberek hiányoznak, pedig elég introvertáltnak tartom magam. Mindezektől függetlenül nem bántam meg, hogy meghagytam magamnak ezt a nyugis 3 hónapot. Még mindig jobb, mint a melóban agyf@szt kapni.
2021. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Én az utolsó hónapot töltöttem csak szabin. Én mondjuk a végére már semmin nem stresszeltem így ez nem volt szempont (itthonról dolgoztam). Nekem pénz miatt fontos volt, hogy ne táppénz legyen, ha nem számított volna, akkor a lehető leghamarabb elmentem volna szabira, mert a második trimesztertől kezdve alvás problémáim voltak, és ha tudom hogy mennyire megnehezíti ezt még a gyerek is, akkor inkább elcsesztem volna fél évet az életemből előtte otthoni láblógatással. :D A végén meg akkora hasam volt, hogy nem tudtam semmit csinálni, így ott dolgozni is nehéz lett volna.
2021. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nah ez nagyon jó kedves 5-ös :D köszönöm és úgy gondolom, hogy januárban én is belevágok az utolsó ,,énidőm’-be a válaszaitok alapján :D
2021. okt. 28. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez annyira egyén függő. Én pl. tudom, hogy meghülyülnék otthon. Már néhány nap után képes vagyok úgy befordulni, hogy a macska nem marad meg a környezetemben. :) Így én ameddig tudok, dolgozom. De ahány ember, annyiféle élethelyzet és kár ezt ennyire előre eldönteni szerintem.

Szépen haladj előre az időben, csináld a dolgod és jelezni fog a szervezeted, avagy érezni fogod, ha változtatni kell.

2021. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

December elejére vagyok kiírva, szeptember közepéig dolgoztam kb. 28.hét), szintén itthonról (stresszesebb szellemi meló)

, utána 2 hét szabi, azóta táppénz.


Hát nem tudom, nekem sógornőm is mondta hogy jaj majd befordulok, unatkozok, depis leszek, stb., én nem tudom de évek óta nem voltam ilyen produktív mint az elmúlt 1.5 hónapban.

Hozzátartozik, férjem nem magyar, legtöbb ügyünket egyedül intézem. Van időm főzni, utánajárni dolgoknak , befejezni a kelengyelistám, anyummal lófrálni, anyósomékat vendégül látni, rég halogatott adminisztratív vagy javítási dolgokat elintézni, lomtalanítani, stb. stb.

Mondjuk szerencsém van mert elég fitt is vagyok a 34.hét ellenére.

Azt is kalkuláld bele hogy az utolsó hónapban több a vizsgálat megint, és akkor már bármi lehet.

2021. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
9. Táppénz alatt én nem lófrálnék meg ügyintéznék mert kapsz egy ellenőrzést aztán rúgnak ki táppénzcsalásért a pics@ba…
2021. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!