Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismama bármelyik...

Terhes kismama bármelyik oltást megkaphatja?

Figyelt kérdés
Van kikötés, hogy melyik oltást kell felvennie? Azt tudom hogy 12. hét után javasolt, de utána bármikor lehet oltatni? Akár a 3. trimeszterben is?

2021. nov. 3. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Olyan oltást nem kaphatsz, amiben gyengített vírus van. A többit igen. Igaz ez ugyanúgy az influenza oltásokra, mint a covidra.
2021. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Pfizert kaphatsz, mert arról vannak adatok, hogy kaphatják terhesek.
2021. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
MRNS típusú vakcinát kaphatsz csak. Ez a Moderna vagy a Pfizer, de 99%-ban Pfizerrel oltják a kismamákat. Én megkaptam a 2-t még terhességem előtt jóval. Sajnos elfogyott azóta az ellenanyagom (nekem eddig minden oltásból kellett ismétlő, mert nem alakult ki megfelelő védettség), így most készülök a harmadikat felvenni. A nőgyógyászom a 18. hét után javasolta a beadást, az infektológusommal is szintén ezt a dátumot céloztuk meg.
2021. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Pfizer, Biontech a 2. trimesztertől nyugodtan beadható. Janssen és Astrazeneca terheseknek és szoptatóknak kifejezetten nem ajánlott. (A többit nem tudom.)
2021. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Pfizer vagy Monderna.

Nálunk a kismamákat ezekkel oltották.

2021. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Milyen érdekes ha nem vagy oltáspárti kitörlik a kommented?! 🤔
2021. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
3as,ez biztos? Ugyanis én eddig bárkit kérdeztem, senki nem engedte nekem a 3.oltast,most vagyok 15+6,de nekem olyat srm mondtak hogy a 18.het után megkaphatnam..
2021. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg azért törlik, mert nem válasz a kérdésre. Ha úgy szólna a kérdés, hogy oltani vagy sem, az is válasz lehet. Vagy esetleg tele volt obszcén, trágár kifejezésekkel? Felesleges hangulatkeltés? Itt a kérdező nem bizonytalan, ezért kit érdekel, te vagy én mit gondolunk az oltásról?! - a szólásszabadság nem egyenlő azzal, hogy bármit bármikor bárhogyan bebüföghetünk akárhova. Ez olyan, mintha pl politikai vitában te fennhangon hirdetnéd, hogy vegán vagy. Nem tartozik oda...
2021. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
várandosan nem kaphatod meg akármelyik oltást,ez igaz.
2021. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
3-as vagyok. Igen, mivel jelenleg nem vagyok védett és sajnos ismerek olyan kismamát, aki 3 hónapos korában látta elöször a kisbabáját, mert elkapta a Covidot és hónapokig volt emiatt kórházban. De legalább túlélte, sajnos többen nem. Az infektológus és a nőgyógyászom is ajánlotta, mert mindketten dolgoztak Covidon, látták mi történt a második, harmadik hullámban. Én maximálisan megbízok bennük.
2021. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!