Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kívánósság, fáradtság, mit...

Kívánósság, fáradtság, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák!


10 hetes várandós vagyok. Egész délelőtt feküdnék mert egyszerűen nem bírok semmit csinálni, alig látok ki a fejemből. Mit szedtetek?

A másik dolog a kívánósság! Nem híztam még, de ha így megy tovább akkor fogok. Mindent kívánok ami nem túl egészséges. Ennek hogy lehet gátat szabni? Szinte folyton ennék.... 😒



2021. nov. 9. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha feküdni akarsz, akkor feküdj 😌 Ha megteheted.

Majd elmúlik ez az időszak. Vérképed, vérnyomásod rendben van? Én addig voltam hulla, amíg meg nem szokta a testem a 90/60-as vérnyomást.

Az egészségtelen kajákat én is kívántam, de ha nagyon akar az ember lánya, terhesen is tud uralkodni magán. Néha lecsúszott egy-két olyan dolog, amit nem terhesen már évek óta nem ettem, például Vappiano-s bolognai tészta, pad thai tésztás verziója, vagy egy szelet cukorban tocsogó marcipános csoki. Eldöntöttem, hogy muszáj vagy a mennyiségre vagy a minőségre figyelnem terhesen is. Mivel nem vagyok az a típus, aki mennyiségben megálljt tud parancsolni magának, hamar visszatértem a minőséghez 😂 (Nem vagyok túlsúlyos, szóval nem bort iszok és vizet prédikálok.)

Ha édeset kívántam, akkor csak gyümölcs után nyúltam, még a tejszínhabról is lemondtam, amit 2 hétig naponta tömtem a pofámba 😁 Amúgy is imádom. A sajtokkal egyetemben. A megoldás az volt, hogy egyszerűen nem vettem le a polcról a boltban az egészségtelen cuccokat. Hazafelé vettem pár mély lélegzetet, és mantráztam, hogy ez a helyes 😀 A fűszeres ételekkel volt nehezebb dolgom, mert alapvetően minden nap húst eszek zöldséggel, de az első trimeszterben még a hús gondolata is elborzasztott. De gondolom az édes cuccokkal van problémád, mint a legtöbb embernek. Nekem csak 1-2 hétig kellett nagyobbakat nyelni a sütis pultok előtt, utána elmúlt a kínzó vágy. Alkalmazkodott a hormonrendszerem a lemondás után 😁

A terhes nőknek is van önuralmuk, ne higgy a pletykáknak, mi szerint nincs 😊

Ha problémás a szénhidrát anyagcseréd, akkor biztos hogy nehezebb dolgod lesz a vércukoringadozások miatt, de ez esetben meg ezért is muszáj erőt venni magadon.

2021. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kívánósság ellen a tudatosság, a fáradtság ellen meg a pihenés segít. :) Ja, meg a kitartás! Más nem segít, tapasztalat.

Egyszerűen nem szabad mindent összeenni, amit megkívánsz és pihenni kell, amikor csak tudsz.

2021. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Azt még hozzátenném, hogy az egészségtelen kaja, sok szénhidrát és cukor pont elnyom. Tehát az egészségtelen kajálással még rá is dobsz a fáradtságodra egy lapáttal. Én nem azt mondom, hogy sosem lehet megengedni egy-egy túlkapást, mindenki beleesik ebbe, főleg a rosszullevősök, amikor éppen tudnak végre enni, de azért érdemes odafigyelni erre.

Ahh 1-es, de meg is ennék egy jó tésztát...

2021. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem eszek meg minden kaját ami szembejön mert nem akarok kitolni magunkkal, de azért bolondulok egy porlevesért vagy sült buriért.

Édességet nem eszem, se fehér pékárut se rízs, ezek helyett, teljes kiörlésű, zöldség, bulgur. Azért nem falok két pofára de megbolondulok. Pihenni nem nagyon tudok, itton van a kistesó. Aki újabban nem kíván aludni....

2021. nov. 9. 09:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom jó, vérkép most lesz.
2021. nov. 9. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne aggódjál, amit kívánsz azt egyél amennyi jól esik.
2021. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan a fáradtság is rátesz 1 lapáttal. Gondolom jólesne egy kis boldogsághormon meg plusz energialöket :) De szerintem az csak rontana a helyzeten, ha teletömnéd magad egészségtelen vackokkal. Feltételezem te is így gondolod, ezért tűrtőzteted magad. Pici gyerek mellett valóban nehezebb, mert nem tudsz annyit pihenni, amennyit ilyenkor igényelne a szervezeted. Ami meg szintén hatással lehet arra, hogy nehezebben viseled ezt a kívánósság dolgot, meg úgy eleve nehezebb kordában tartani az étkezést a hormonok miatt. (Nem a terhességi hormonokra gondolok, hanem a nem alvás okozta stressz miatt felszabaduló hormonokra.) Inni/enni sem érdemes semmit ami felpörgethet, mert attól meg csak rosszabb lesz. Nehéz ügy, kitartás! Reméljük a pici gyerek minél előbb úgy dönt, hogy alszik egy jót. Eddig én is úgy gondoltam, hogy majd ha 1 éves lesz a kislányom, akkor már teherbe is esek a kistesóval, de most elbizonytalanítottál 🤔
2021. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Uristen én 11 hetes vagyok de mindentől hányok, nem tudok semmit sem enni, inni is ha iszok csak nagyon keveset, különben kijön. Emiatt semmi energiám nincs, alig bírok menni a kislányom után :( őszinte leszek én meg azt varom mikor alszik napközben hogy tudjak aludni én is.

Kérdező egyel meg nyugodtan amit kívánsz, csak mértékkel. Nem lesz úgy baj.

Én a mogyorót kívántam folyamatosan, megettem egy csomaggal, egy darab pattanás sem jött ki rajtam, pedig anno ha egy pár darab mogyit ettem másnap úgy néztem ki mint egy aknamezo😂

2021. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mondják, hogy érdemes "ráérzésre" enni, mert a szervezet pontosan tudja mire van szüksége. :) És attól nem lesz kipattogás, meg puffadás. A tejtermékektől mindig puffadtam. Az első trimeszterben volt hogy egy liter tejet levágtam egy nap, mert épp az csúszott. Semmi bajom nem volt tőle meglepő módon. Valamiért arra volt szüksége a szervezetemnek. Sokat olvasni hasonlókról.

Az édességgel, szénhidrátokkal óvatosan. Sokszor azért kívánja az ember, mert nincs energiája és abból tud nyerni a leggyorsabban. Ez átverős, mivel ugye ha megetted, jól meghintáztatja a vércukrot, majd úgy elnyom, mint a huzat. Erre a szervezet mit csinál? Elkezd sóvárogni méééég egy kis cukorért! :)

2021. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!