Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A koronavírusjárvány alatt,...

A koronavírusjárvány alatt, hogy alakul az apás szülés és az apa ultrahangra mehet-e?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Ultrahangra kórházba valószínű, sőt szinte biztos, hogy sehova sem engedik be.

Magánba 1-1 orvos beenged, de csak védettségi igazolvánnyal.

Szülés elvileg megint más, császárnál nyilván a műtőbe nem mehet be apuka, de a műtő előtt várhat. - egyelőre -

Természetes szülésnél ha a kórház kapacitása engedi, elvileg ott lehet apuka.

Az hogy melyik kórház kér tesztet eltér.

2021. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abba a kórházba, ahová én jártam, covid előtt sem mehetett be az apuka uh-ra. Magánban covid alatt nem jöhetett be. Apás szülés lehetett volna teszt nélkül.
2021. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apás szülés, pontosabban az, hogy hozzátartozó legyen melletted a szülésnél az törvényi kötelezettség. Gondolom korhazankent elter, mit kérnek ehhez. Nálunk háziorvosi igazolást arról hogy apuka egészséges, illetve kérelmezni kell a fő orvosnál hogy az általad megadott hozzátartozó bent lehessen. Én magánba és sztkb is járok Uh-ra, sehol se láttam bent apukát, de még kísérőként se nagyon, nem hogy bemenjen a vizsgálatra. Pont emiatt én nem is vesződok vele, hogy apuka bejojjon majd a babamozira lehetőleg behojet. De oda nem tudom kérnek e valamit.
2021. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisfiamat a covid legelején szültem, 2020. Májusában. Nálunk nem lehetett apás szülés, hiába 'alanyi jog', mert a nőgyógyászati osztály elköltözött egy másik épület másik részére, ami azt jelentette, hogy 1 szobában 6 anya + 6 baba feküdt. (Egyébként 2-2).

A szülőszobán pedig egyszerre 5 nő is vajúdhatott, egy paraván választva el őket egymástól, mert egyszerűen nem volt hely. Így aztán apuka sem lehetett bent a többi anyuka miatt.

2021. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálatokról nem tudom, de a szülésről pont tegnap mondta Cilike, hogy kivétel a látogatási rendben. Apuka bent lehet és a kórház NEM kérhet tőle tesztet, akkor se, ha oltatlan.(Mármint ők biztos csinálhatnak, de ott, ingyen.) Tájékoztatták a kórházakat, mert sok helyen megszegték.
2021. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kórházi uh-ra nem jöhetett be, magándokimhoz igen, márciusban fogok csak szülni, de tudtommal egyelőre, mostani szabályok szerint, ott jelen lehet, a kórházban gyorstesztelik és ennyi.
2021. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ceci néni szerint el kell dönteni, hogy az apa vagy az anya szüli meg a gyereket. /facepalm
2021. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!