Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen magas a cukrom...

Ha terhesen magas a cukrom mindenképp cseszegetni fognak miatta vagy elég a diéta?

Figyelt kérdés

Ismerősöm halálra csesztették ide oda ràngattàk, így amíg bírt volna dolgozni terhesen addig sem lehetett mert mindig ide oda mennie kellett ( ezek nem a kötelező vizsgálatok)

Ha tartom a diétát ugyanúgy és mérem a cukrom akkor mi gond lehrt? Mi a tapasztalat aki hasonló helyzetben volt olyan írjon.


2021. nov. 9. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi gond lehet? Rengeteg. Mondjuk nem elég a diéta, be kell feküdni inzulin beállításra.. A cukor nem játék se neked sem a babára nézve.

Örülhetsz a szülés után helyre áll, de számíts rá hogy előbb űzóbb visszatér.

2021. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1 Nem cukorbeteg vagyok, csak egyszer magasabbat mértek azóta dietàztatnak. De akkor meg kell gondolnunk a dolgokat, mert a munkahelyemen nem tud senki pótolni, még nincs helyettes ( akit be is kell tanítani) ha lelépek kvázi az alattam dolgozóknak is kuka az aznap, ezt meg senki nem nézi jó szemmel. Meg nem is áll szándékomban több emberrel kicseszni az én bajom miatt.
2021. nov. 9. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem elég volt a diéta, de sokan vannak, akik akármit esznek, bárhogy számolják, bármit csinálnak, egyszerűen nem marad határérték alatt a cukra, akkor kelleni fog az inzulin, azt meg beállítani nem egy nap. Ez mindkettőtök érdeke, a munka itt másodlagos a hosszú távú egészségügyi következményekhez képest. Ez nem cseszegetés, ez óvintézkedés, hogy ne legyen baj. Persze sokan vannak, akiknek a magas cukor ellenére is egészséges babája születik (mondjuk kezeletlen terhességi cukorbeteg anyukák gyerekeinél nagyobb arányban van jelen I. típusú diabétesz), de vannak, akiknek meg emiatt születik halva a babája, szóval elég nagy a potenciális gondok skálája.
2021. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3. Persze másodlagos a munka, de ebből élünk tehát annyira mégsem… Nem cukorbeteg vagyok csak egyszer magasat mértek. Azota tartom a diétát igaz nem hiányzott az 52 kgm-ra, semmi bajom a ducikkal de rajtam kívül szinte csak ducik voltak ott ….

Lehet más gond van velem akkor.

2021. nov. 9. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, én sem voltam kövér egyáltalán, ez nem ezen múlik, barátnőm kétszer olyan nehéz mint én, aztán neki nem mértek magasat. Nekem a szülés után amúgy magától is rendeződött az egész, tehát nálam sem általános cukorbetegségről beszélünk (fun fact: terhességi cukros kismamák esetében 20 éves távlatban szignifikánsan magasabb a II. típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata).


Nézd, ha neked a munka megéri a kockázatot, hogy a gyerekednek esetleg baja legyen, az a te döntésed. De én azért úgy gondolom, hogy a havi egyszeri látogatás a dietetikushoz és/vagy a diaboshoz nem okoz akkora gondot a munkában (én is megoldottam és még sok ezer más anyuka is), esetleg ha olyanod van, akkor meg mehetsz magánba, és akkor munkaidőn kívüli időpontot egyeztetsz.

2021. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 Ez az ismerősöm, aki mondta nem havi 1 alkalmat mondott ( ő is ide tartozik területileg) . Annyi beleférne.

De egyedül vagyok a babával így sajnos az anyagi oldala sem utolsó. Mert apuka meggondolta magát… de ez nem ide tartozik.

2021. nov. 9. 18:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En sem vagyok kövér es terhesen is 9 kg-t híztam mégis cukros lettem. Egyébként ez is mint minden sokkal rugalmasabb magánban. Nem kötelező tb alapon járni es fel napokat várni az egyébként semmire.
2021. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 Sajnos számít a pénz de ha más nem rászánom a magánra ha nem megy másképp. Igen sajnos mindig 50-52 kg voltam és mégis utolért ez.
2021. nov. 9. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen megértem. De hát sajnos az állami ellátás tényleg olyan, hogy fèl napokat ott lehet ülni…

Engem mondjuk nem lepett meg mert a családom 80%-a cukorbeteg mind a két oldalról szóval nálunk genetikai.

2021. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég a diéta neked,ha csak cukor beteg kockázat.ha sulyos a cukor betegség szint akkor inzulin és cukor beállitás
2021. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!