Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nifty teszttel kapcsolatos...

Nifty teszttel kapcsolatos kérdés! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap reggel megyek az első trimeszteri vérvételemre, ami egybe lesz kötve a Nifty teszttel. Vidéken lakom, a helyi kórház partnere az Istenhegyi Géndiagnisztika Labornak, így itt veszik le helyben a vért.

A szerződést ma kell itthon előre kitöltenem, de van egy rész,ami nem egyértelmű.

Nyilatkozat a genetikai tanácsadásról. Itt van egy rész, hogy Alulírott lemondok a genetikai tanácsadás keretében nyújtott felvilágosításról és konzultációról, és alatta ott van előre beikszelve,hogy az eredményt a beküldőnek küldik.

Ha lemondok a genetikai tanácsadásról, akkor nem kapom meg az eredményt emailben? És nem is fognak hívni?

Ha nem mondok le róla, akkor viszont fel kell mennem Pestre az Istenhegyibe genetikai tanácsadásra?


Bocsánat,hogy tök hülye vagyok, de a kórházban ezt a papírt a kezembe nyomták, töltsem ki, viszlát.


2021. nov. 15. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyászom kapta meg emailben az eredményt és vele beszéltem meg, majd küldte tovább az én email címemre. A lemondás gondolom azért kell, hogy ha nem akarsz felutazni a Központba ne őket terhelje a felelősség, ha a te orvosod másként értelmezi az egyébként laikusok számára is érthető eredményeket. Ha valamit talál a Nifty, akkor úgyis menned kell további kivizsgálásra, tanácsadásra.
2021. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem az a bajom azzal,ha nem én kapom meg az eredményt,hanem a beküldő ( a megyei kórház), hogy alapjáraton én nem járok oda terhességgondozásra, hanem magánorvosom van. De nem ő a beküldő, tehát nem ő kapja meg az e-mailt, hanem a kórház. :(
2021. nov. 15. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye kérdező,okos vagy. első baba?
2021. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, első, és baromira túlaggódom most itt ezt a kérdést, hogyha már kifizetek 200 ezer forintot, akkor ne az legyen már,hogy a kórház kapja az eredményt,amikor nem is járok oda terhesgondozásra. :(
2021. nov. 15. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert kell beikszelned, mert hivatalosan a nipt tesztek elott kotelezo a genetikai tanacsadas. Szerintem ettol meg megkapod a leletet.

Hany hetes vagy? Szerintem tobb okbol is erdemes megvarni az elso trimeszteri genetikai uh-t a nipt levetelevel.

2021. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

12+2 hetes vagyok, múlt héten már voltam genetikai ultrahangon, szintén magánorvosnál, már erre is húzták a szájukat a terhesgondozóban, amikor most ideadták a szerződést a Nifty-hez.

Igazából csak az a fura, hogy előre be van jelölve a lemondó nyilatkozat után,hogy az eredmény a beküldőhöz fog kerülni, esetemben a kórházba.

A magándokim viszont majd várja tőlem az összes vérvételi+UH eredményt, amikor legközelebb megyek.

2021. nov. 15. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzezben vagyok. Most szerettem volna kérdést kiirni erről, amikor feldobta a Tiedet.

Mi lett a történet vége, lennél olyan kedves, hogy megosztod? Nagyon szépen köszönöm!

2021. nov. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül másnap inkább biztosra mentem és rákérdeztem a kórházban. Ott azt mondták,hogy valóban alá kell írnom,hogy lemondok a genetikai tanácsadásról, és így nem én közvetlenül nem is kapom meg az eredményt.

Ők fogják megkapni, ha megérkezett hívnak, be kell mennem, kinyomtatják, és vihetem majd tovább a saját orvosomnak. :)

2021. nov. 19. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!