Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreknek Alexander és Eleonóra?

Ikreknek Alexander és Eleonóra?

Figyelt kérdés

Az Alexander/Alex az biztos már, de a lánynevet nem tudjuk. Eleonóra/Elina/Eliána/Ella neveken vacillálunk leginkább. A férjem szerint hülyén hangzana, ha Ali és Eli lenne a becenevük, mert szinte ugyanaz. Az Elit én mondjuk biztos nem használnám, mert nem tetszik. Még két teljesen más név van, ami szóba jött: Odett és Amélia.

Nektek melyik tetszik/melyiket választanátok ezek közül?

Olyan válasz nem érdekel, hogy egyik sem. Az Alex az fix érzelmi okok miatt(nagypapámat Sándornak hívták és iker volt,ezért különleges számunkra, hogy nekünk is ikreink lesznek), már csak azt kell eldöntenünk, hogy így adjuk vagy a hosszabb verziót. Lánynévnél hasonló az ok, de itt nem ragaszkodunk annyira az előzetes névhez. (A nagypapám ikertestvére Gábor volt, ezért a női változatból, a Gabriellából jött az Ella és ennek változatai.)


2021. nov. 16. 17:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Az Alex jó, de mindenképpen ebben a rövidebb formában. Nekem az Ella nem tetszik személy szerint, kicsit öregesnek tartom, esetleg Eliza, Elena, ami még talán. Szerintem az Alexet már felesleges tovabb becézni, ezért az Ali-Eli dolgot engedjétek el.
2021. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a gyerekek hálásabbak lennének a Sándor-Gabriella nevekért. Mondjuk az Alex nem rossz, de az Alexander az. Esetleg lehetne Gábor-Alexandra/Alexa.
2021. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Alex és Odett (Detti)


Olyan franciás így. Nekem tetszik, passzol egymáshoz.

2021. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Alex és Ella. Szerintem tök jó lenne!
2021. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tetszenek, bár én Leonórát adnék Eleonóra helyett.


Amúgy azt adsz amit akarsz, senkinek semmi köze hozzá.

2021. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

Megkérdezhetem, hogy miért szereznéd ennyire koppintani a nagypapád és a tesója nevét? Még az Alex oké, ő a nagypapád.

A férjednek nincs olyan rokona, akiről szívesen elnevezné? Az is lehet egy opció, hogy ott keresgéltek.

2021. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Fu nalad nagy baj van.

Nem a nevetol lesz kulonleges a gyermeked. Plane nem ilyen ronda nevekkel.

2021. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az Alexander és az Amélia páros jobvan tetszik.

Szeretem ha nem csak a becéző forma a hivatalos név (Gergely-Gergő, Sámuel-Samu)

Számomra lágyabb, kedvesebb az Amélia, mint az Eleonóra, Ella stb

2021. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, hordható nevek. Bár csak rövid vezetéknévhez :)
2021. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tetszik az Alexander és az Eleonóra is, bár eszembe se jutna Alinak meg Elinek becézni. Alexander ismerősöm 50 feletti, őt Lexinek becézték, Eleonórát, aki szinten ez a korosztaly pedig Elenának
2021. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!