Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hegszétválás után vállalhattat...

Hegszétválás után vállalhattatok még babát?

Figyelt kérdés

Két császárom volt. Mire a 2.-ra sor került, szétvált az előző császáros hegem, ami csak a műtőben derült ki. Az utolsó előtti pillanatban voltunk, a 38. héten; akármikor tragédia lehetett volna belőle.

Az orvosom igyekezett a lehető legjobban helyrehozni, több rétegben varrta a méhemet.

Még nem voltam 6 hetes kontrollon, de foglalkoztat a kérdés, hogy hasonló események után más vállalhatott-e még babát...


2021. nov. 17. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék. 2 császárom volt nekem is, a másodiknál folyamatosan ellenőrizte az orvos. Ha nálad már egyszer megtörtént a baj, jobb lenne vigyázni magadra a gyerekek miatt.
2021. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló történt. Én a második császár után 3 évet vártam, mire megkérdeztem erről a nőgyógyászt. Alaposan megnézte a belső hegeket hüvelyi ultrahanggal, és azt mondta, semmi akadálya egy harmadik terhességnek. Gyakori kontroll, kímélő életmód, és programozott császármetszés várna rám. Több szempontot mérlegelve én úgy döntöttem, hogy nem vállalom.

Szerintem a 6 hetes kontrollon még nagyon korai bármit is mondani egy esetleges következő terhességről.

2021. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a második császárom természetes szülésnek indult (az első császár után megpróbáltam volna a hüvelyi szülés, a dokim is támogatott ebben). A vajúdás közben extrém fájdalmat éreztem egy ponton, de olyat, hogy az ájulás kerülhetett. A dokim végig mellettem volt, Ő azt mondta, ez nem normális dolog, a vajúdás nem így fáj. Azonnal toltak a műtőbe, ahol kiderült, hogy szétszakadtak a korábbi belső varrataim. Ekkor született meg a kislányom 2015-ben (előtte 2013-ban a kisfiam).

A dokim azt kérte, várjunk pár évet. Így is tettünk, 2019-ben fogant a harmadik babánk, az újabb kislányunk 2020-ban született programcsászárral. A dokim nem engedte végigvinni a terhességet, 38 h 5 napon megcsászározott. Minden rendben volt.

2021. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a heged szétvált az miatt,várni kell a következő gyermekkel.ha heged megerősődik meggyogyul akkor lehet
2021. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezzel a terhességgel is vártunk: 3 év telt el a kettő között. Más problémák miatt nem is engedték, hogy tovább menjünk a 38. hétnél.
2021. nov. 17. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!