Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan kéritek a harmadik...

Várandósan kéritek a harmadik oltást?

Figyelt kérdés
Eü dolgozó vagyok és most hogy kötelezővé tették a harmadikat fogalmam sincs mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2021. nov. 18. 19:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
11%
Max. elvetélsz vagy halva születik. Nem biztos, de volt már rá példa bőven.
2021. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes valahogy hiteles forrásból még egy ilyen példát sem hallott senki, sőt nem hiteles forrásból sem.. csak minden ilyen post alatt odakommenteli valaki, hogy mennyi kismama vetélt el oltás után…

De érdemes a kórházi csoportokban kérdezni, mert ott névvel és arccal még csak pozitív vélemény érkezett.

2021. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

Én is mindenhol ezeket a kommenteket olvasom, de ápolóként írom, olyanról még nem hallottam, hogy valaki oltás után vetélt el/halva született a gyermeke, olyan viszont több is volt, aki oltatlan kismamaként halt meg covid fertőzésben, vagy koraszülés történt, sürgősségi császár, a baba tüdő problémákkal született stb. (Kistarcsa, Flór Ferenc kórház)


Én már várandósan vagyok itthon, de 2 évet a covid részlegen töltöttem, úgyhogy tudom, láttam.

Aki ezeket írja, hogy max elvetél az ember, írja már oda melyik kórházból érkezik a tapasztalat, mert komolyan utána tudok érdeklődni, a legtöbb ilyen egyébként kamu,ha nem tud pontos infót adni, akkor meg nem értem miért ír ide, minek kell felesleges pánikot kelteni..?


Nálunk egyelőre nem ajánlják a 3. oltás felvételét egyébként terhesség alatt, így én is csak 2x vagyok oltva.

2021. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
35%
Én ezt nem értem, ez előtt a vírus előtt nem az volt, hogy még egy fájdalomcsillapítót se ajánlottak terhesen? Most pedig a kísérleti stádiumban lévő vakcinát kifejezetten ajánlják? Csak nekem fura ez?
2021. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Az influenza oltás eddig is ajánlott volt várandósan. Mint ahogyan a lázcsillapító is ajánlott, ha lázas vagy terhesen, mert a láz árthat a babának, míg a lázcsillapító kis mennyiségben ártalmatlan.

Ugyanúgy ha valaki covidos lesz az a babára és az anyára nézve is kockázatos, míg az oltás semmilyen hatással nincsen a babára.

Ezt a kísérleti stádiumot meg hagyjuk, az FDA-től már teljesen megkapta az engedélyt. Valójában minden klinikai vizsgálaton átment de a 4. Fázis valóban évekig is eltarthat, mert a hosszú távú mellékhatásokat is figyelik.

2021. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Igen, a hosszú távú hatásait nem tudják, és azért ez terhesen nem mindegy. De persze reméljük semmi rossz hatása nem lesz.
2021. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem találok semmi infót arról hogy a terhesség kivételt jelentene a kötelező felvétel alól, csak annyit hogy dec. 10-ig kell beadatni, a nőgyógyászom meg az orvosom mindenképp megkérdezem erről de valószínű ahányan vannak annyifélét mondanak ahogy az eddigi válaszokból kiderül.
2021. nov. 20. 19:36
 28/28 anonim ***** válasza:
Én beadatom, jövőhéten oltanak be.
2021. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!