Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sos! Magas alkalikus foszfatáz...

Sos! Magas alkalikus foszfatáz érték, mire utal?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a tegnap készült vérvételi eredményeim és az alk.fosztafáz 1400 felett van, elvileg a normális 120 alatt kéne legyen. Minden más rendben, más csillagozott nincs, csak ez, vizelet, vérnyomás, szintén normális.


Nyilván holnap hívom a kórházat hogy mi legyen, de addig megőrülök, volt valakinek ilyen értéke, és tudja esetleg mit jelenthet, ha csak ez, és más máj érték nincs az egekben?


38 hkm



2021. nov. 18. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg okozhatja HELLP, terhességi epepangás, csontbetegségek vagy trophoblast betegség. A gyakorlatban meg -ha nincs mellette semmi eltérés-, akkor valószínűleg semmi. Van pár ilyen eset.
2021. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak azért írok, ha esetleg valaki rákeres erre, tudja ilyenkor mi van: kontroll vérvétel (hátha labor hiba), majd ha a kontroll is ilyen magas, megindítják a szülést, mert ilyen esetben gyorsan elszállhat a többi máj érték is, ami már veszélyes lehet.

Nekem nem szállt el semmi, minden más érték rendben, de holnap indítanak, mert továbbra sem csökken, hanem növekszik az alk.foszfatáz érték.


Egyébként senki se tudja mi lehet, miért magas. Remélhetőleg szülés után helyreáll.

2021. nov. 23. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2400 volt 36 hetesen. A mai napig nem sikerült rájönni senkinek, hogy mitől. Illetve a méhlepény biopszia eredmény még nem készült el, 3 hónap alatt. Pár hét alatt szépen rendeződött a vérképem. Az orvos szerint így a méhlepény tumort is szinte teljesen ki lehet zárni.
2021. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem csináltak biopsziát a méhlepényből, pedig kíváncsi lettem volna.


Szerencsére az én értékeim is azóta rendben vannak :)

2022. jan. 16. 04:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!