Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Alkalikus foszfatáz több mint duplája a megengedettnek. Többi érték jó. A viszketés már kb 10 hete fentáll. Tapasztalatok?

Mára már elviselhetetlenné vált a viszketés, úgy vettem észre ahogy szépen lassan emelkedett az Ap a laboromon, úgy a viszketés is egyre elviselhetelenebb. Szerdán töltöm a 38 hetet. Mivel csak ez az egy érték magasabb, így nem mondtak rá semmit. De szerintem ez így nincs rendben...

2012. jan. 8. 09:35  Privát üzenet  

A válaszok
Ha ez megnyugtat, nekem a 39. hétre négyszerese lett a normálisnak. Théppen semmit nem tudott csinálni az orvosom, csak kb. 3 naponta mehettem vérvételre. Viszketni nem viszkettem. Ez állítólag lehet normál terhességi tünet, ha a kapcsolódó értékek nem magasak.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. jan. 8. 09:55 Privát üzenet

Szia ! A dokid nem gondolt terhességi epepangásra? Én is viszkettem rendesen (volt hogy már sírógörcsöt kaptam...)

A dokim engem is elküldött vérvételre, azt mondta, hogyha ez az érték magas,lehet, hogy epepandásom van._Szerencsére nem lett magas. Viszont a Fenistil kenőcs és a kalcium pezsgőtabletta sokat segített.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2012. jan. 8. 12:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Semmi krém nem jó, se a kálcium.:-( Mondta, hogy a viszketés lehet az epepangás tünete, el is küldött vérvételre, de mivel csak ez az egy érték lett magasabb, így elvileg minden rendben. De én már nem tudom....kikészülök, nem tudom, hogy bírok még ki így két hetet. Napközben még úgy ahogy elmegy, főleg ha lefoglalom magam, de este és éjszaka kegyetlen. Lehet nincs teljesen tisztában a doki az epepangással kapcsolatban?

# 3/5Időpont 2012. jan. 8. 12:54 Privát üzenet
12:43.-as vagyok. Teljesen megértelek. Borzalmas volt a viszketés...Nekem az egész hasam,az alsó lábszáram,talpam tenyerem is viszketett:( Elméletileg két értéknek kell magasnak lenni (alkalikus foszfatáz, GammagGgt) Azért ha legközelebb mész kérdezd meg, hogy nem tudna-e felírni valami hatásosabb krémet.Nekem azóta se tudják mitől volt.Egyik napról a másikra elmúlt. Kitartás!!!!!

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. jan. 8. 14:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A ggt-m az jó! Csak az Alp magas! Igen próbálok kitartani, csak az van előttem, hogy két hét a kiírtig...

# 5/5Időpont 2012. jan. 8. 14:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha UH-n nézték a baba BPD-jét és OFD-jét abból számolható a fej kerülete a HC érték?
Lehet egy buta kérdésem? Valamit nem értek.
Nektek is el kezd viszketni a bőrötök, ha finoman értek hozzá?
Jo eredmeny a bpd ertek:33,9?
Az afp eredményem a Mom érték 2, 00, a szérumban mért érték 73, 0! Jó ez szerintetek?
Lehet baj az 58 ui/l afp érték 16. héten?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!