Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz verkep és meszesedett...

Rossz verkep és meszesedett lepény miatt kórházba kell feküdnöm. Mire szamitsak?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok. Valami 2,8-as értékről beszélt az orvos súlyos vérszegénység. Kaptam 5 vénasat amit házi orvos adott be. Viszont ma voltam az orvosomhoz azt mondta kell a kórházi felvétel. Attól felek hogy hetekrol van szó amit bent kell lennem emiatt, kinek mi a tapasztalata? Meszesedett lepény miatt tüdő érlelőt kell kapjon a baba. Nagyon el vagyok keseredve. Hétfőn kell mennem a terhes ambulanciára, és hematologiára
2021. nov. 18. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom nem Magyarországon élsz , itteni protokoll szerint végig, azaz a szülési kórházban kellene lenned, ha túlérett a lepény. Milyen stádiumban van?
2021. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1# jól írja
2021. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De Magyaroszágon elek. Nyiregyhaza.
2021. nov. 18. 23:21
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es stádiumban.
2021. nov. 18. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Örülj neki,hogy befekhetsz és figyelnek rád,a babád élete múlik most ezen,nehogy már az a pár hét legyen a probléma.

Otthon nem fogod észre venni,ha baj van már csak azt,hogy nagyon nagy a baj,és talán segíteni sem tudnának.


De egyébként ugyan ezzel a problémával,hasonló vérképpel (2,6) én 29 hetesen feküdtem be,32 hetesen sürgősségi császároztak.

(aztán 2 hét múlva otthon voltunk minden gond nélkül,elérte a 2000g-os súlyt és helyre jött a vércukra,ami nagyon rossz volt.0,2 és 0,5 között napokig,holott 4 körül van a normális érték...)

2021. nov. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Készülj rá lélekben, hogy szülésig bent leszel, viszont arra is, hogy sajnos nincs sok esély, hogy a kiírt időpontig kihúzd. A cél az, hogy minél tovább bent tartsák a babát és mindketten biztonságban legyetek mindeközben. Ebben az esetben az lenne a baba érdeke, hogy minél több hétig bent feküdj a kórházban a pocakodban vele.
2021. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak nehez abba bele gondolni, hogy szülésig bent kell lenni, mert van itthon egy 3 éves kisfiam, akitől még egy napot sem voltam tavol, mindig együtt feküdtünk, keltünk. Így nagyon nehez.
2021. nov. 19. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, ezt gyerek nélkül is nehéz megemészteni szerintem. És nem csak a kórházi tartózkodást, hanem a bizonytalanságot és az aggódást is, hogy mi lesz a mégcsak 30 hetes picikéddel.

Ilyenkor aztán minden fizikai és lelki segítség jól jön.

Próbálj meg agyban átkapcsolni valahogy, hogy most a kisebbik gyereketeknek ez az érdeke. A nagyobbal hiányozni fogtok egymásnak, de azt a pár hetet féllábon is ki kell bírni.

Mint említettem, nagyon nagy szerencse kell ilyen helyzetben, hogy a 38-40. hétig kihúzd, így valószínű közel sem fogsz annyit kórházban tölteni, amennyire most gondolsz. Így viszont muszáj abban gondolkozni, hogy a lehető legtovább bent maradjon és ha már nincs biztonságban, akkor azonnal tudjanak segíteni! Vagyis jelen esetben sajnos pont az a szerencsés, ha minél hosszabb ideig vagy kórházban, mégha ezt nehéz is megemészteni.

2021. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást utolsó, teljesen egyetértek. Tegnap mondta a dokim, ő nem szívesen küld el a gyerektől, de itt már nem csak róla van szó , hanem a picikéről is, aki veszélyben van. Próbálok pozitív maradni.
2021. nov. 19. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!