Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Virágnevek mindhárom gyereknek?

Virágnevek mindhárom gyereknek?

Figyelt kérdés

Már van két kislányunk Jázmin(Minka) és Lili(Lilkó). Napokon belül érkezik a harmadik kislány is és a Viola név nagyon tetszik. Amint látható, már a két meglévő gyerekünknek virágneve van, ami egyébként nem direkt alakult így, csak ez tetszett. Plusz nekünk a becézés is egy szempont. A Viola becézése Vio/Via meg szerintem nagyon aranyos.

Ti maradnátok a virágos témánál vagy választanátok mást? Nem túl sok, hogy mindhárom gyerek neve egy virág?

A Lujza jött még szóba, Lulu becézéssel, de a Viola felé jobban hajlunk.

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre, nem ez alapján döntünk(99%, hogy a Violát választjuk).


2021. nov. 18. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adj virágos nevet ha ez tetszik. Nem, nem túl sok. Kinek lenne az? :) Nekem a kedvenc neveim M-mel kezdődnek, ha úgy adódna, adnék akár 5 gyereknek is M betűs nevet.

Ne foglalkozz mások véleményével.

2021. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne, ha nektek ez tetszik, akkor legyen Viola. Amúgy a Liliről nekem nem is az jutna eszembe, hogy virágnév, így fel se tűnne a dolog. A becenevekkel meg főleg nem.
2021. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors válaszokat!

Később ugrott be nekünk is, hogy a Lily az nem csak a név külföldön, hanem maga a virág is. De így, hogy nem Liliom a neve a kislányunknak, így végülis nem annyira "virágos":)

2021. nov. 19. 00:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind tetszik.
2021. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ízlésből eredően hamarabb adnék Violát,de eleve aranyos is hogy mindenki virág nevet kapott :D

Ha esetleg ezek mellé keresnétek még a Katalin,Jázmin,Ibolya,Dália,Róza,Boglárka,Kála,Begónia,Azálea is női nevek amik egyben virágok is.:)

Ezeket ismerem legalábbis,de nekem tetszenek is :)

2021. nov. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Viola az egyik legszebb lánynév és mégse túl felkapott. Mi Vilu becézéssel ismerjuk :)
2021. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tul sok egyutt, le ne beszeljetek magatokat rola emiatt:)
2021. nov. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek tök jó nevek, nem erőltetett egyben sem. A Lujza nekem személy szerint azért nem tetszik, mert az én hangyám meg az, hogy minden gyereknek legyen saját monogramja, de ha nem, akkor meg mindenkinek ugyanaz legalább, tehát ne lógjon már ki szegény Jázmin. :)
2021. nov. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyen Viola. Szerintem aranyos, hogy mindegyiküknek virág neve van, bár a Jázminról és Liliről sem a virág jut eszembe. Szerintem a Lujza az egyik legborzalmasabb név, kutyának elmegy, de embernek.
2021. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kislánya Jázmin Rózsa. Ha ő nem érezte soknak...
2021. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!