Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rántott hal várandósság alatt?

Rántott hal várandósság alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon megkívántam a rántott halat, az egyik török étteremnél vettem is, aztán evés közben eszembe jutott hogy nem tudom milyen fajta a hal amit eszek és ugye a tengeri halakat nem igazán ajánlott fogyasztani terhesség alatt a higany tartalom miatt. Baj lesz belőle ha egyszer-egyszer fogyasztok? Vagy ti ettetek terhesség alatt?
2021. nov. 19. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz baj, ha egyszer egyszer eszel, de ne azon élj.

Én nem ettem kb. 10 éves korom óta halat mert undorodom tőle.

2021. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis lesz baj, nem 1 kilót eszel naponta.
2021. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

"és ugye a tengeri halakat nem igazán ajánlott fogyasztani terhesség alatt a higany tartalom miatt"


Na, ezt a parát nem is hallottam még.

Aztán miért? Hogy kerül a tengeri halba higany?

Amikor a legtöbbje sokkal-sokkal messzebb él minden lakott területtől, mint az édesvízi halak.

2021. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A miértre nem tudom a válasz, de tonhalat sem ajánlott fogyasztani minden nap még a nem terheseknek sem a higanytartalom miatt.
2021. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hát csak a későbbiekre....


Ha bármiből is - nem terhesen - "tonna számra" eszel, iszol valamit, akkor az ártalmas. (Nyilván almából többet kellene enni, mint gyorskajából)


Ezért, ha olyat is eszel, amire tiltást mondtak, nyugi, nem lesz baj 😊 Nem mérgezési szinte ezred magad tele!


Plusz, ha azt nem eheted, amiket tiltanak, nem ajánlanak...hát, akkor kb marad a kenyér meg a víz. Legalábbis nekem elég sokmindent sorolt fel a védőnő.


Szülésznő csak jót mosolygott és mondta, hogy a legtöbb tiltólistás étel kikerülhetetlen.


Nyugi mégegyszer és egyél, amit eddig is, amit szeretsz...mindent továbbra is mértékkel 😊

2021. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3-as több cikket olvastam ezzel kapcsolatban, pl: [link]


Csak azért "ijedtem meg" mert nem tudom pontosan a hal fajtáját amit kirántottak, ezért tettem fel a kérdést, hogy baj-e ha egyszer fogyasztottam belőle minimális mennyiséget.

2021. nov. 19. 13:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm! Kicsit túl aggódom még ezeket a dolgokat (5 hetes vagyok), de igyekszem nem rágörcsölni ezekre :)
2021. nov. 19. 13:06
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
5 hetesen még nincs is kapcsolat köztetek... Nyugi, én a pozitív teszt után rendeltem egy étteremben alkoholmentes sört, megláttam, hogy rá van írva, hogy 0,5%-os, és nem mertem meginni :Ddddd vannak ilyen parák. Aztán jobban lettem :D
2021. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
A hal fogyasztása -foszfortartama miatt- jót tesz az agysejteknek, nálad és a babánál is.
2021. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

6-ra:


Ez a cikk nem tesz különbséget édesvízi és tengeri halak között. Te a nyitókérdésben kifejezetten a tengeri halakról beszéltél.


Egyébként ez is benne van ugyanabban a cikkben:


"Az FDA higanyra vonatkozós ajánlásai nem mentesek az ellentmondásoktól.

....

Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy e testületek úgy alkották meg a higanyra vonatkozó irányelveket, hogy mindeközben nem vették számításba az ómega-3-zsírsavak kedvező egészségi hatásait. A hosszú láncú, többszörösen telítetlen zsírsavak – különösképpen a dokozahexaénsav (docosahexaenoic acid; DHA) – a központi idegrendszer fejlődésének fontos kelléke, melyet a magzat a terhesség harmadik trimeszterében halmoz fel gyors ütemben. A zsíros húsú halak képezik a leggazdagabb DHA-forrást. Egyesek szerint a hal (és ezáltal az ómega-3-zsírsavak) fogyasztásának csökkentésével járó veszély nagyobb, mint a fokozott higanyexpozícióban rejlő kockázat."


Szóval eszerint mégiscsak azzal teszel jót a babádnak, ha sok halat fogyasztasz.

:-))))))

2021. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!