Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad hasizmot...

Miért nem szabad hasizmot használni, főleg erősíteni várandósság alatt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 7. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Szabad. Csak nem mindegy hogyan csinálod.
2021. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
2021. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
mert ott a baba és hasad nőni fog.fájdalmas
2021. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert egyszerűbb azt elterjeszteni, hogy nem szabad, mint hogy hasznos és szükséges. Így legalább a kényelmesebb nők sem érzik rosszul magukat. A hasizom erősítése nem terhesen is fájdalmas, úgyhogy valahol megértem ezt a berögződést :D Igazság szerint meg lehet úgy csinálni, hogy ne fájjon. Sok hasizom gyakorlatot az első trimeszterben gond nélkül tudtam végezni. A lábemelőseket nem, mert az fájt volna az alhasamban, de például a hasprés és az alkartámaszos plank sem okozott gondot jódarabig. Ezen kívül és főleg ez után gyógytornász által javasolt hasgyakorlatokat végeztem. Youtube-on is találni egyébként.

Ha valakit ágynyugalomra ítél az orvosa az más dolog, de teljesen egészséges terhességnél semmi bajotok nem lesz egy kis helyesen végrehajtott mozgástól. Meglátjuk milyen károkkal zárom majd a terhességet. Derekam egyelőre nem fáj, és remélem a hasizom is elég rugalmas volt így ahhoz, hogy ne kelljen küzdenem azzal, hogy szétnyitva tátong.

2021. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már elkezd szétnyílni a hasizmod, felülésnél látod, hogy kicsúcsosodik. Azon túl, hogy marha bizarr látvány, ha ráerőltetsz, tovább nyílik. Ugyanezért nem állunk neki szülés után azonnal felüléseket csinálni.


Tornázni lehet, akár hasra is, de nem akármilyen gyakorlatokat. Youtube-on találsz direkt az adott trimeszterben is alkalmazható gyakorlatsorokat.


És sajnos az utolsót el kell keserítsem, a szétnyíló hasizom nem csak a "kényelmesebb nők" problémája. Én mindkét terhességemet 50 kilóval kezdtem, és 57-58 kilóval szültem. Elsővel ülőmunkát végeztem de végig tornáztam heti 4-5x, második terhességnél torna jóval kevesebb volt, de leülni is alig tudtam egy 1 éves mellett. A hasizmom ettől még mindkettőnél szétnyílt...

2021. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!