Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászati érzéstelenítés...

Fogászati érzéstelenítés terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőn voltam fogorvosnál, betömte egy fogamat (tonogénes érzéstelenítőt használt), előtte pénteken voltam, akkor két fogat is betömött. Nem tudtam, hogy terhes vagyok. Szerdán kellett volna megjönnie a mensimnek, ma csináltam reggel egy tesztet és erős pozitív lett. Tudtommal nem szabadna az első trimeszterben kezelni, csak ha sürgős azonban én akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok.

Természetesen beszélek erről a nődokimmal, de csak 2 hét múlvára kaptam időpontot.

Van valaki aki hasonlóan járt mint én és esetleg tud róla valamit mondani? Ez ártott a picinek vajon?



2021. nov. 19. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ártott neki. Ne izgulj.
2021. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond, ne izgulj!
2021. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nekem fogorvos olyan gyógyszert írt, amit terhesen nem lehet szedni. A nagyrészét már beszedtem amikor pozitív lett a teszt, azt mondta nem baj
2021. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem lesz baj, mert terhesen fogak elromolnak. neked és babának baja nem lesz
2021. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan csodás a biológia, hogy zömében amíg anyuka nem tudja, hogy várandós, addig nem is igazán tud neki ártani ilyenekkel. :)

Mostantól persze jelezd előre, hogy mi a helyzet, de ettől még nem lesz gond ne aggódj.

Engem éppen csak le nem paramamizott a dokim, amikor ugyanilyen sztorival kérdeztem tőle, csak azért, mert engem röntgeneztek a fogorvosnál ilyen korai szakaszban. :D

2021. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2021. nov. 19. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, ne aggódj!

Én többször kaptam, több ampulla érzéstelenítőt egyszerre. Antibiotikumot is szedtem, műtétem is volt, áramütés is ért, és egyszer hasra estem, de rendben van a baba.

2021. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!