Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat hányok, tehernek érzem...

Sokat hányok, tehernek érzem a terhességet, baj van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg a 11. hétben járok.

5 hete hányok, alig bírok valamit enni (és benntartani), 54 kg voltam a terhesség elején, ma már csak 48.

Iszonyatos minden nap, csak fekszem, hányok, eszegetek, alszok.

Kb heti kétszer tudok fürdeni, hajat hetek óta nem mostam. A szőrtelenítésről, arcápolásról ne is beszéljünk.

A lakást is csak a vizsgálatok kapcsán hagytam el, egyébként egy sétához is gyenge vagyok.


Nagyon nehezen élem meg lelkileg, mivel előtte rendszeresen sportoltam, heti 5-7 órákat, most pedig meg vagyok ijedve ettől az állapottól, annyira erőtlen vagyok.

Se az orvos se a védőnő nem tud segíteni, azt mondják, túl kell lenni a kezdeti időszakon.


Annyira remélem, hogy hamar elmúlik….és nem tart 20-25 hétig, sajnos sok ilyet is olvasok.


A lelki része is nehéz, a folyamatos rosszullét miatt nem tudok egyelőre felhőtlenül örülni a (tervezett) babának. “Aggódni” sincs energiám pl a baba miatt, (pl h egészséges-e). (Furcsán hangzik, de remélem értitek, hogy értem.) Mindenesetre emiatt is rosszul érzem magam.


Nagyon jól esne egy kis bíztatás, olyanoktól, akik túl vannak ezen.


Köszönöm!



2021. nov. 20. 17:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok, azóta már 7 hónapos a kisbabám és imádom, egy tündér.

Szuper szülés volt és makk egészséges azóta is, szoptatok stb.


Szóval a kemény terhesség kárpótolva lett :))

Nagyon durva időszak volt…


Kitartást minden sorstársnak :)

2023. jan. 1. 22:03
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Szia, örülök, hogy a kisbabád kárpótolt minden rosszért :)

Én is hasonlóan voltam/vagyok a terhességemmel.

3 hónapon át hánytam, aztán most 2 hónapja folyamatosan megy a hasam...és eddig egy meghitt percem nem volt. Csak a szenvedés.

Remélem februárban ha karomban tarthatóm a kisfiam akkor elszáll minden rossz emlék :)


Szép életet nektek!

2023. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
2x csináltam ezt végig. Kiszáradás miatt már kórházban is voltam. Sajnos semmit nem lehet tenni ellene. Az első gyereknél majdnem 5 hónaposan múlt el, a másodiknál 17 hetesen. Nagyon rosszul éltem meg a terhességeimet emiatt. Szeretnék 3. babát, de emiatt még bizonytalan vagyok. A másodig terhességem alatt a fiamat nem tudtam ellátni és ezt rosszabbul éltem meg, mint a hányást. Nagyon ritka hogy terhesség végéig hány valaki. Egyik barátnőmnek elmúlt 12 hetesen, de szerintem neki szerencséje volt. Általában a baba megmozdulásánál szokott elmúlni.
2023. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
27%

A terhességben nincsen semmi élveznivaló.

Vannak akik azt mondják, hogy imádnak terhesnek lenni, na szerintem pont ott van valami bibi a fejben.

Akik boldogok, azok a terhesség utáni jutalom miatt azok.

2023. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!