Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elevit MIRE JÓ? (tehát mit...

Az elevit MIRE JÓ? (tehát mit tesz a babával? Vagy, hogy védi meg a babát akár a cigizés ellen) ez fontos nagyon. Nagyon rosszul volta elmentem az orvoshoz az monta 3-hónapos terhes vagyok. De sajnos én nagyon aktivan dohányoztam

Figyelt kérdés
azonnal leraktam a cigit mikor mondta,hogy babát várok.csak nagyon félek,hogy most 3-hónapig remélem nem ártottam neki.és ez mind mind akaratomon kivülvolt nem tudtam,hogy terhes vagyok.mostmár rá sem nézek a hülye cigire.
2008. dec. 13. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Igazából a Folsav a lényeg!! A Folsav segíti az idegrendszer fejlődését, amit a cigizés gátol. Szóval ugyanolyan jó a Neo Ferro-Folgamma is pl, ami lényegesen olcsóbb.
2008. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ja! És gratulálok a babához, valamint a nem-cigizéshez!!
2008. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hát biztos, hogy nem tett jót neki. főleg az első 3 hónap nagyon fontos, mert ekkor fejlődnek ki a baba szervei. pont ekkor kell nagyon odafigyelni, hogy mit eszik, iszik a terhes nő.

közben szedted az elevitet? vagy most akarod elkezdeni? egyébként az nem védi a babát a cigitől.

2008. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a folsav is az első 3 hónapban lényeges, utána nem annyira, mert addigra lezárulnak a folyamtok a baba fejlődésében.
2008. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ha a legelején szedtem volna ezeket a vitaminokat akkor mit segitett volna???????????a baba védetségén?????
2008. dec. 13. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A terhes vitaminok sem védenek a cigizéstől, ez hülyeség. Az a lényege, hogy azokat a vitaminokat pótolja amiket a baba elvon a szervezetből, vagy amiből esetleg nem fogyasztasz eleget. Amúgy nem csak az elevit van, csak most azt reklámozzák. Én pl. egy doboz elevit után áttértem a gravidára, mert az elevittől rosszul voltam, a gravidától meg nem .

Amúgy én is cigiztem amíg ki nem derült, hogy baba lesz, igaz, én csak 7 hétig, de nem lett a babámnak semmi baja. Most 1 éves, szép egészséges kisfiú. Persze nyilván nem tett neki jót, hogy cigiztél, de szerintem azért ettől nem valószínű, hogy baja lesz. Jól tetted, hogy abbahagytad a dohányzást, ez a legtöbb amit tehettél. De majd kérd ki a védőnő véleményét, mit tehetsz most utólag. De ne aggódj, nem lesz a babádnak baja, még időben abbahagytad a cigit.

Gratulálok a babához!

2008. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha kezed ügyébe kerül majd a betegtájékoztató az Elevitről,abból látni fogod,hogy rengeteg vitamint tartalmaz,igazából ezek segítik a baba fejlődését.Semmi sem jelent 100%-os biztonságot,csak segíthetsz a picidnek abban,hogy minél erősebb,nagyobb,életrevalóbb legyen,ha kibújik.Üdv
2008. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A folsav különböző születési rendellenességek kiküszöböléséhez kell, mint például a velőcső-záródási rendellenesség. Igazából a velőcső záródása az első pár hétben be is fejeződik. Amikor megtudod, hogy terhes vagy, akkor jó esély van rá, hogy már ki is alakultak a magzat létfontosságú szervei, melyhez a folsav nagyon fontos, emiatt mondják, hogy babát tervező nők még a teherbe esés előtt kezdjenek el valamilyen magzatvédő vitamint szedni.

Persze sokan vannak, akik dohányzás mellett is szép és egészséges kisbabát szültek, remélem te is közéjük fogsz tartozni!:)

2008. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne, ha vennéd a fáradtságot és legalább elolvasnád az Elevit dobozán vagy a használati utasításán a tájékoztatót?????!!!!!
2008. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én anyukám 46 éves múlt mikor születtem. Azt hitte itt a menopausa és azért nem menstruál. A 4. hónapban derült ki hogy én vagyok egy uh vizsgálat során. Addig végig dohányzott. Teljesen egészségesen születtem. Ne izgulj!

A terhes vitaminok jók. Neked kell kitapasztalni melyiket szedd. Elevit, Gravida, Femibion, Hipp-Natal..... van aki semmit nem szed.

2008. dec. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!