Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Váltottam Elevitre, kérdésem...

Váltottam Elevitre, kérdésem hogy ehez milyen folsavat szedjek és mennyit?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz mellette folsavat szedni? Abban van az is.
2021. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint a Maltofer Folt szedem (december 1.-től vény nélkül kapható), ebben van vas és folsav is, vasra szinte mindenkinek szüksége van a terhesség alatt.
2021. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Állítólag nagyon kevés és ugye a 12 hétben ajánlott..


2-es köszönöm🤗

2021. dec. 15. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

+1 a Maltofer Fol-ra! Nekem borzalmas volt az első trimeszteri vérképem vasat tekintve, mióta szedem, sokat javult, nem csak az érték, de a közérzetem is!

Mellé nekem írt a doki Sorbifer Durulest is, de megmondom őszintén, a Maltofer az, amit rendszeresebben szedek.

2021. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Jutavit magzatvédőjét szedem, a dokim és a védőnő is megjegyezte mennyire jó eredményeim vannak pl. vasat tekintve (pedig korábban mindig az alsó határt nyaldostam). Saját kútfőre biztos nem kezdenék el egy speckó multivitamin mellett folsavat és vasat szedni még pluszban. Azért az sem jó, ha túltolod. Vagy ha szedsz külön, akkor minek a várandós vitamin?

Mindenesetre én azt mondom egyeztess az orvosoddal erről, mielőtt mindenfélét összeszedegetsz jobb esetben csak feleslegesen. :)

2021. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, utolsó válaszolónak egyébként abban igaza van, hogy addig én se kezdenék el pluszban szedni terhesvitamin mellé akármit is, ha az orvos nem ajánlja és nem indokolt (max C-D vitamin)! Mint írtam, én a vérszegénységre kaptam a vasat, de nem hiszem, hogy pluszban szednem kellett volna, ha a vérképem rendben lett volna a doki megítélése szerint.
2021. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Igen, ez egyértelmű. C és D vitamin pl. nagyon kevés van ezekben a vitaminokban valóban. Én a folsavra és a vasra nem mondanám ugyanezt. Hiszen ezeket normál helyzetben nem is szedi az sosem ember, a semminél pedig pont ennyivel több. Ezért javasoltam, hogy egyeztessen erről mindenki a dokijával és természetesen ha ő ajánlja, akkor szedjen pluszban ezt azt. Ha fel vannak töltve a készletek, akkor támogatásként a multivitamin jó, de túllőni nem kell.

A D vitamint sem jó túladagolni, azt is érdemes kontroll alatt tartani, nem saját kútfőből kipattanva megvenni a lehető legmagasabb NE-s készítményt. (Hasmenés, meszesedés, vesekő, stb.)

Saját kútfőből pl. a vasat simán túl lehet tolni annyira, hogy olyan székrekedése lesz az embernek, hogy simán elmegy egy kisebb szülésnek a produktum utána. :) Nyilván nem ez a cél.

A folsavat nem lehet túladagolni, ahogy a C vitamint sem, így ezek csupán csak feleslegesek lehetnek.

2021. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!