Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cnc gépkezelés terhesen?

Cnc gépkezelés terhesen?

Figyelt kérdés
Ma pozitív lett a terhességi tesztem. Ha jól számoltam 5 hetes terhes vagyok. Még 4 munkanapot kellene dolgoznom ebben az évben. Mennyire ártalmas ez a munkakör, a gépek rezgése a babára nézve? A munkahelyemen nem szólnék inkább, amíg nincs szívhang..Van itt esetleg olyan anyuka, aki ilyen munkát végzett?

2021. dec. 15. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor még nincs "baba". A gépek "rezgése" pedig nem árt, mivel csak álldogálsz a gép mellett és nyomogatod a gombokat, nem pedig ülsz rajta. Ki fogod bírni azt a 4 munkanapot mindenféle egészségkárosodás nélkül, se neked, se a magzatnak nem fog ártani.
2021. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megnyugtattál! :)
2021. dec. 15. 13:31
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
1# válaszolohoz csatlakozom, mert télleg nem lesz baj.
2021. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
És később sem.
2021. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. dec. 15. 22:22
 6/11 anonim válasza:
9%

Nem tudom a válaszolók akik írkálnak ide, dolgoztak már CNC gépen? Egyáltalán van fogalmuk róla hogyan néz ki és hogyan működik?


Először is tisztázni kellene, hogy milyen CNC gépen dolgozol.....

Eszterga gépek általában tényleg nem olyan hangosak, viszont egy maró gép mellett néha kb. meg lehet süketülni fülvédő nélkül.

Esetleg egy lézer, vagy plazma vágó gép mellé se engednék terhes nőt, mivel a vágáskor felszabaduló fémgázok nem hiszem, hogy segítenék a magzat fejlődését az anya szervezetébe jutva. Persze ezekben elvileg mind van elszívó, ami így-úgy működik is, meg ha ilyen gépekkel dolgozol évek óta, akkor ez a pár hét már nem sokat számít a veszélyes anyagok szervezetbe kerülésének szempontjából.

Helyedben azonnal elmennék szülési szabadságra az első naptól amikor lehet.

2021. dec. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Esztergán vagyok, teljes védőfelszerelésben :) fültok, ffp2 maszk, könyékig érő vízhatlan kesztyű... Igazából nem hetekről van szó. Csak 4 napról. Abból is már 2 letelt. Amíg megy a gép, nem vagyok mellette. Csak darabcserekor megyek oda. Bízom benne, hogy nem lesz gond emiatt a 4 nap miatt. Köszönöm a válaszaitokat! :)
2021. dec. 16. 23:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Az üzemorvossal és a nőgyógyásszal kellene megbeszélni terhes nő meddig dolgozhat gyártásban.
2021. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kérdés erre a 4 napra vonatkozott. Idén már csak ennyit kell mennem, vagyis még 2 nap maradt.. Jelenleg az 5. hétben vagyok, ilyenkor még nincs szívhang, a nőgyógyászhoz csak jövőhétre kaptam időpontot. Addig nem szerettem volna beszélni az üzemorvossal, amíg nincs hivatalosan megállapítva a terhesség. A kérdésem nem arra vonatkozott, hogy végigdolgozhatom-e a következő 9 hónapot... Mindössze ennek a 4 napnak a veszélye érdekelt... De köszönöm a segítő válaszod ;)
2021. dec. 17. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért és mire lenne veszélyes az a 4 nap, mikor még szívhang sincs, tehát nincs igazolt elő terhesség?

A másik meg nem állsz ott a gép mellett, korrekten be is vagy öltözve. Mi a veszély?

2021. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!