Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mihez értetek férfias...

Ti mihez értetek férfias munkákhoz?

Figyelt kérdés
Milyen gépekhez értetek? Tudtokpl festeni? Persze ha nemis profi szinten,vagy betontkeverni vagy felszerelni egy karnist vagy kereketcserélni vagy akksit ?lapraszerelt butort összeszerelni,fűkaszát használni, csavarbehajtót használni,biciklit szerelni,tudtok ilyesmiket?

2020. ápr. 17. 23:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Autótvezetni, flexet használni
2020. ápr. 17. 23:48
 2/15 anonim válasza:
52%
Hegeszteni tudok.
2020. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Amit felsorolták mindez értek+

Villanyt szerelni, kuplungot is cseréltem már nem csak kereket.

Építettem már hangdobozokat is pl autóba de szobába is.

Glettelés, festés, gipszkarton szerelés, napelem szerelés, kábeltv szerelés, pc összerakás telepítés...

Fel sem tudom sorolni :D

Igazából eddig még nem találkoztam olyan kihívással amit ne tudtam volna teljesíteni.

Fa vágás is játszik az eléggé férfimunka...

2020. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenhez IS,

forrasztás, hegesztés, fúrás, menetfúrás, menetvágás, esztergálás, betonozás, festés, tapétázás, ács munkák, bicajszerelsés, tévészerelés, számítógépszerelés, villanyszerelés, vízvezetékszerelés, zárszerelés, remélem nem hagytam ki semmit :DDD

2020. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És hogy tanultatok meg?
2020. ápr. 18. 00:09
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

"Ti mihez értetek férfias munkákhoz?"


Nőként?


Érteni nem biztos, hogy értek hozzá, de már csináltam sok mindent, ami például egy házépítésnél előfordulhat és nem igazán "szakmunka" (villanyszerelés, stb.).

A hálószobáknál a falak csiszolása, alapozása, festése, tapétázása az én kezem munkája. A többi területen a férjem csinálta, ott csak festettünk. Ő nem tud tapétázni ugyanis. :)

Ami mindig kimarad: fát nem vágtam, és nem is fogok, ahhoz alig 50 kg súllyal inkább nem járulnék hozzá. :)


Egyébként minden megcsinálok, amit elbírok és nem "ráz" vagy "robban", valamint elrontása esetén orvosolható.

Saját HILTI fúróm van, és az óvodában is már csavarhúzó volt a jelem. :D


A járvány miatt itthon vesztegeltem két hétig. Hát nem a függönyt mostam ki az alatt, hanem befejeztük a 2 éve félbehagyott térkövezést.

2020. ápr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy tanultatok meg?"


Ugyanúgy, mint akármelyik betanított munkás, aki ezek valamelyikével foglalkozik.

Megnéztem hogy kell és megjegyeztem.

2020. ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Megjavítani mosógépet, mosogatógépet, bármely háztartási gépet, elektronikusan vagy a mechanikai részét, számítógépet szerelni számítógép hálózatot építeni, hazimozit építeni, wifis iot ontozorendszert csinálni, ontozofejek meretezese tervezése, kis kerti gépek javítása, elektromos kapu szerelés, autót szerelni kisebb dolgokat mint szelepallitas fékbetét csere, vizszereles press és réz idommal is, kazán javítása gazszelep, hőcserélő kipucolasa, légkondicionáló felszerelése szakszerűen, DSC riasztó bekötése programozasa, bútor lapszabaszat és alap bútorok készítése, rohadt jó pizzát csinálok meg kenyeret, steaket is jól sütok.


Hegeszteni bénán hegesztek, és a napelemet megcsináltam de nagyon félek a tetőn így azt többet nem de én terveztem mereteztem, pár év alatt úgy néz ki 6 év alatt megtérül.

Zsalukovezni betonozni azt nem, mivel lusta ember vagyok nem szeretek semmi nehezet emelni és az ilyen fizikai munka nem nekem valo. Elgipszkartonozok kisebb dolgokat de ha nem kell akkor nem, és festeni nem festek mert ocsmány lesz :))

De szépen tudok szilozni :):):):):)

2020. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Ja, most hogy a feleségem éppen míg írtam a dolgokat leejtett porcelánt a laminált parkettara, azt is meg tudom csinálni de megintcsak nem szeretem így nem fogok újra parkettát cserelni de képes vagyok rá. A szegő hibátlan gerbe vágásra meg nincs türelmem
2020. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fiú gyerekként olyan családban nőttem fel, ahol mérnökből lett közgazdász apámnak nagyon nem volt érzéke ezen dolgokhoz. Jó, volt amit megcsinált, de azt is bénán, a legtöbb dologhoz szakember kellett.


Én is így kezdtem, de már fejlődök. Fel tudok szerelni ezt-azt itthon, egyszerűbb (Ikea vagy annál nem sokkal bonyolultabb) bútorokat összerakni, falat festeni, autóban cseréltem már aksit, pucoltam ki villanybojlert, cseréltem is tönkrementet, aprób dolgokat cserélek a bicajomon. Amit lehet megcsinálok, vagy ketten feleségemmel megcsinálunk, mert nem szeretek szerelőt hívni.


Tanulni nem tanulok, ha valamit nem tudok, interneten rákeresek hogyan kell, sokszor segítenek youtube videók is. Vannak itthon sufni megoldások is, pl. egy paravánt felragasztottunk a zuhanyzónál a csempére, a ragasztásra még ráraktunk szigetelő anyagot, ami így elég ronda, de jól funkcionál. Vagy az előző tulaj által elrontott járólapot javítottuk ott, ahol eltört, de nem lett egyenletes.

2020. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!