Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egypetéjű ikerterhesség az...

Az egypetéjű ikerterhesség az öröklődik? Édesanyám és a testvére egypetéjűek.

Figyelt kérdés

#Iker,egypetéjű
2021. dec. 15. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Az esélye hogy iker babáid lehetnek nagyobb mint annak akinek nem volt iker a családjában de nem azt jelenti hogy biztos azok is lesznek.
2021. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1# nagyon jól leírta. lehet hülyeség amit neten olvastam, hogy az iker terhesség öröklödik. Anyai ágon nagymamádnak volt vagy vannak ikrei,akkor legközelebb 1 generácio kimarad és az unokának lesznek ikrei. Nagyobb az esélyed az ikrekre, mint akinek 1 iker rokona sincs. Ez sem garancia, hogy ikreid lesznek.
2021. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:) köszi, a gyors válaszokat!
2021. dec. 15. 15:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam valahol,hogy a a kétpétéjű öröklődik. Az egypetéjű pedig "véletlenül" történik meg. Nem tudják rá a magyarázatot.
2021. dec. 15. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Igen, úgy van kérdező ahogy te írod.

A kétpetéjű ikerterhességre való hajlam női ágon öröklődik. Ebben az esetben ugye 2 petesejt érik meg és termékenyül meg.

Az egypetéjű ikerterhesség esetén a megtermékenyített petesejt az első pár napban kettéosztódik, ez a véletlen műve és az erre való hajlam nem öröklődik.

2021. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:( ahj,akkor, valószínűleg ugyanannyi az esélyem, mint akinek nem volt a családjában ikerterhesseg. Nem?
2021. dec. 15. 15:31
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nagymamámnak nem voltak iker gyerekei. Anyámnak vannak iker lányai (nővéreim) és anyám egyik testvérének is iker gyerekei vannak. Az összes ikernek 1 gyereke született a terhességek alkalmával. Nekem (aki nem vagyok iker) lettek ikreim. Ki érti ezt? 😅
2021. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok ismét. Az kimaradt, hogy a családban mindenki 2 petéjű iker és nekem is azok lettek.
2021. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
😃 Amúgy,tényleg kiszámíthatatlan.
2021. dec. 15. 15:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja,értem. Megkérdeztem anyát és azt mondta nagymamám testvéreinek is ikrei voltak :D úgyhogy van rá esély,hogy öröklöm
2021. dec. 15. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!