Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma munkában végig viseltem az...

Ma munkában végig viseltem az ffp2-es maszkot. Árthattam ezzel a babának?

Figyelt kérdés

Remélem hülyeséget kérdezek. Néha ráparázok dolgokra, hogy mivel ártottam, aztán 1-2 nap múlva lenyugodva már látom, hogy olyan nevetséges dolgon aggódtam, hogy még én is fogom a fejem. Remélem most is ez a helyzet.


Szóval ma bő 8 órán át rajtam volt az ffp2 maszk, rendesen, résmentesen feltéve. Csak pár óránként vettem le 1-2 percre, meg a félórás ebédszünetben, mikor kimentem. Azért csináltam ezt, mert a férjem covid-gyanús, és véletlenül sem szeretném megfertőzni a munkatársaimat.

Ülőmunkát végzek, nem kell kapkodni a levegőért de egy idő után így is enyhén szédelegtem. Mikor munka után levettem, de továbbra is bágyadt maradtam, akkor hasított belém, hogy basszus, talán ezt nem kellett volna. Nem okoztam oxigénhiányt? (Bár azt is hasonlóan egész nap érezni szoktam a fejemen, ha néhány órát egy szmogos városban töltök. Belefájdul.)


Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem csináltam bajt! Végül is a szétdohányzott tüdejű, meg a terhesség alatt covid vagy más miatt közepes tüdőgyulladásban és napokig tartó nehézlégzésben szenvedő kismamáknak is általában egészséges gyerekük lesz...nem?

Nyilván jót nem tett, de ugye nem árthatott annyira? Holnap vissza is állok sima sebészeti maszkra, az mégiscsak kevésbé durva. A baba természetesen mozgolódik most is.



2021. dec. 15. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Halomban fekszenek halott orvosok és műtősnők a kórházakban a maszkviselés miatt; havonta több száz védőfelszerelésben dolgozó hal meg egyéb szakmákban is.


Használd már a józan eszed...

2021. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem hülyeséget kérdezek."

Igen, azt.

2021. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! :D De ők sebészi maszkban nyomják, attól nekem sem zsibbad a fejem.

Természetesen én is hajlok rá, hogy nem vagyok normális. Ezért is kérdeztem ezt anonim oldalon. :)

2021. dec. 15. 22:16
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk, ha a férjed covid-gyanús, te nem tudsz otthon maradni? Én nagyon nem örülnék, ha bejönne így egy munkatársam.
2021. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4

Csak annyira covid-gyanús, hogy gyanúsabb hogy nem az. Ilyenkor december-januárban menetrendszerűen át szokott esni valamilyen enyhe lázas, taknyos, köhögős kóron. Most egész jól elvan, még az ágy sem húzza, a hőemelkedése is 1 nap alatt elmúlt, máskor rosszabb volt. A gyorstesztje negatív, a pcr eredményét még várjuk, de negatívra számítunk. Lehetséges kontaktról sem tudunk hetek óta (pedig azelőtt voltak bőven, akik körülöttünk megfertőződtek).

Az én munkatársaim is bejártak hasonló helyzetben, mivel az új protokoll szerint az oltott kontakt nem kontakt, de ők is vigyáztak, maszkoztak, távolságot tartottak. Többek családjában is volt fertőzött, munkatársak is volt hogy elkapták otthonról (de még onnan sem mindenki), de nálunk a melóban még senki nem adta át senkinek. Itt azért nem kell feltétlenül különösebben egymás nyakában lennünk. Ezért bátorkodtam én is bemenni. Meg azért, mert szabim már nem nagyon van, munka viszont annyi, hogy a kollégák jobban zokon vették volna azt, ha otthon maradok. Nyilván ha bármi tünetem lenne, úgy már nem mennék.

2021. dec. 15. 22:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
38 hetes fogorvos kismama vagyok. 28.hétig dolgoztam minden egyes nap ffp2 maszkban. Jelentem kutya bajunk. Mégis mi baj lenne?
2021. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Ezt az oxigénhiányt nagyon szeretik felhozni a maszk ellen. Bár tény, hogy az első hullámban volt népszerű ellenérv. Amolyan hiszti, durci, hogy rákényszerítik őnagyságát a maszkviselésre, és ezzel a jogai a sárban hevernek.


Anyám a mai napig megakar halni a maszkviseléstől.

2021. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 hetes terhes vagyok és rezidens. Ffp2 maszkban dolgozom minden nap, nem okoz oxigénhiányt.
2021. dec. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Szintén orvosként 24. hetes koromig dolgoztam szintén FFP2-es maszkban minden egyes nap, napi 8 órát. Semmi baja a gyerekemnek.

Hihetetlen, hogy másfél év után az emberek fejében még mindig be van rögzülve ez az elmélet.

2021. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mostmár a negatív pcr eredmény is megérkezett. :)
2021. dec. 16. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!