Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az, hogy egy 23-25...

Normális az, hogy egy 23-25 hetes “kismamának” nincs pocakja?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki belém állna, tisztáznám a helyzetem, hogy nem rólam van szó, hanem egyik barátnőmről!


Azt állítja magáról, hogy terhes. (Nem tudom, volt-e orvosnál, s az orvos alátámasztotta-e ezt a tényt, erről sajnos sosem beszél, ha kérdezem akkor is mindig eltereli a témát)

Eddig még el is hittem neki, de rádöbbentem arra, hogy az ő pocakja bizony semmit sem nőtt hónapokon keresztül.

Menstruál is minden hónapban, rosszullétei sincsenek, étvágya sem nagyobb..

Utóbbi két napban panaszkodott, hogy kicsit fájnak a mellei, nyomásra.


Kicsit elkezdtem utána nézni a témában, és valahol olvastam olyat, hogy terhességnél az egész has gömbölyödik, gyomortól lefelé. Nála azonban ilyen nincs, kis domborulata van a köldöktől lefelé, és az sem feszes neki, inkább “úszógumi”. Hiszen mikor leül a vak is látja, hogy nem feszes a hasa, hanem háj rétegei vannak, amelyek nagyon puhák.


Mivel én még nem tapasztaltam, hogy milyen örömökkel, pici nehézségekkel jár a terhesség, ezért fordulok segítségért. Már magamam sem tudom, hogy mit higgyek. Ha a józan eszemre hallgatok, akkor azt mondja csak tele beszéli a fejem, s a sajátját is azzal, hogy terhes. Megfordult bennem az is, hogy nem-e lehet szó álterhességről, de már komolyan nem tudom.


Mit mondotok? Komolyan lehet hogy nem csak kitalálja ezt az egészet? Tehetetlennek érzem magam, és kicsit átvertnek is.



2021. dec. 20. 14:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Előfordul, alkati kérdés, bár meztelenül biztos látszik, ha vékony, a te barátnőd ezek szerint nem az, úgyhogy sokkal később fog látszani. Ha rendszeresen menstruál, akkor nem valószínű, hogy terhes.

Ha a menstruációjáról tudsz, akkor miért nem mersz feltenni kérdéseket, ha vannak benned?

2021. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Eléggé korlátos annak az ideje, amíg erről hazudni lehet. Azt honnan tudod, hogy menstruál? És ő hogy magyarázza ezt a kettőt így együtt? A pocak, ha alapból pocakos, még nem kötelezően látványos az első 6 hónapban.
2021. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
9%

Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Teljesen normális. Sok mindentől függ pl:.testalkattól, a méh lepény hol tapad meg,csipő szélességétől, magasságodól.

A barátnőd lehet, hogy bekamuzza az egészet és nem terhes. terhesség alatt, nincs menstruáció. Van olyan aki behazudja, hogy állapotos a figyelem felkeltés miatt, vagy állását megmentse.


23. héten és 25.héten is 1 kicsi pocinak látszodnia kellene, külső embereknek is.

2021. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Számtalan kérdést felteszek neki, csak vagy kikerüli azokat, vagy egyértelmű választ ad arra, hogy terhes, ha pedig megkérdőjelezem akkor én vagyok a rossz, hogy ezt mertem kérdezni, s nem hiszek neki.


Azt mondta, vannak nők akik egész terhesség alatt menstruálnak, s erről már én is hallottam.


Nem nagyon pocakos alkat azért, átlagos testalkata van.

Azt is megemlítem, hogy 4-5 hónap óta egy dekát sem hízott, inkább csak fogyott 1-2 kg-t.

2021. dec. 20. 15:07
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Legeslegkésőbb 3 hónap múlva a kérdés meglehetősen egyértelmű lesz. Addig kár ezen lovagolni. Nem hiszem, hogy van olyan, aki végig vérzik, de a terhesség alatti vérzés orvost igényel, az nem menstruáció.
2021. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Orvosnál biztosra tudom, hogy volt, mert 1 hónapja ciszta műtétje volt.

Igen, ki fog derülni, csak most komolyan nem tudom, hogy én vagyok a hülye aki elhiszi neki, vagy ő szorul orvosi segítségre lelkileg

2021. dec. 20. 15:22
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, biztos a barátnődről van szó? Nagyon emlékeztet egy korább kérdésre...
2021. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt milyen cisztát műtöttek neki?
2021. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha jársz nála, és ilyen jóban vagytok, kérd el a kiskönyvét, mert pl csak kíváncsi vagy, mik vannak benne.
2021. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Biztosan a barátnőmről van szó megnyugtatlak, én nem élek nemi életet, de ezt ki is kötöttem a legelején :)

Fogalmam sincs milyen cisztája volt, de úgy rémlik, hogy a méhén volt neki, ha hülyeséget mondok megesik, mert csak annyi rémlik, hogy mutogatta, hogy picivel a szőrzete felett volt. Tehát alhas legalján középen.

Én úgy tudom nincs kis könyve, vagyis arról sosem beszélt még

2021. dec. 20. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!