Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hé után van értelme...

A 12. hé után van értelme szedni, vagy váltsak másra?

Figyelt kérdés

Babavitamint szedek már a babatervezés kezdetétől. Nemrég beléptem a 12. hétbe. Van értelme továbbra is szedni a folsavat+halolajat tartalmazó babavitamint, vagy vegyek esetleg multivitamint? Természetesen fogyasztok zöldséget, gyümölcsöt, de egyelőre nem tudok sokat enni eleve semmiből, mert akkor nem érzem jól magam. Mármint csak egy töredékét annak, amit a terhesség előtt. Mintha nem lenne hely a gyomromban. 😅Emiatt is gondoltam, hogy jobb bevinni a szükséges vitaminokat. Nektek mit mondott a doki? Én januárban megyek vissza, erre elfelejtettem rákérdezni legutóbb. Valamiért azt gondoltam jó lesz a folsavat tartalmazó, hisz van belőle még egy egész dobozzal.


Tehát ti mit szedtek (ha szedtek)? Köszönöm szépen előre is a segítséget.



2021. dec. 27. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Töredelmesen bevallom, én továbbra is szedem 20 hetesen.

Igaz, én a tervezési szakaszban viszont nem szedtem, mert egyszerűen mire vettem volna, már össze is jött a második csík.

Előtte multivitaminoztam, de olyan össze-vissza, nem mindig jutott eszembe bevenni.

Olyan vitamint szedek, amit elvileg a szoptatás alatt is szedni kellene, és az orvosom is mindig jön azzal, hogy szedjem továbbra is. Tudom, hogy nem tökéletes és hogy "arany áron van" a sima vitaminokhoz képest, de számomra praktikus és könnyű lenyelni - hányós migrénes vagyok, a terhesség óta pedig egyszerűen képtelen vagyok nagyobb kapszulákat lenyelni, mert rögtön öklendezni kezdek... És a kedvenc multivitaminom pont nagy méretű... Annyi, hogy persze magnéziumot szedek még pluszban, meg hogy vasat kell még bevinnem extrában - de ez utóbbival mindig is volt gondom, az alsó határnál mozog mindig. A vérképem ezen az egy apróságon kívül tökéletes.

Szóval simán szedhetsz multivitamint, ha neked nincsenek ilyen "gondjaid" :-)

2021. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én végig ugyanazt szedtem (GAL + babavárót), és pluszban még folátot. Néztem, hogy jóformán ugyanaz van benne mint a multivitaminban. Azt mondom szedd nyugodtan, amiből még van készleted :) Ártani egyáltalán nem fog egy kis omega 3, sőt. Szoptatás alatt is fontos ( ha tervezel szoptatni).
2021. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szoptatás végéig szedtem. 😊
2021. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szedem. A babának meglenne enélkül is mindene, ezt a dokim is mondta, a várandós multivitaminokat a kismamák magukért szedik, hogy a baba számára is jusson elég vitamin, ásványi anyag és nyomelem, de a kismama szervezetének is maradjon elegendő mennyiség. Elkerülhető pl. a hajhullás, a vashiány, a fogak rohamos romlása, stb.

Szóval az én értelmezésemben csak pozitív a babaváró vitamin szedése végig és akár tovább is, így nem szándékozom abbahagyni.

Megjegyzem szerintem nem feltétlenül kell a létező legdrágábbat szedni és erről is kikértem a dokim véleményét az elején.

2021. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, segítséget, igazán kedvesek vagytok! 😊👍
2021. dec. 27. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Végig szedtem, azt mondta az orvos, hogy mininum a folsavat végig kéne szedni.
2021. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!